• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-1484-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

استاندار پیشین خراسان جنوبی:

بنیان‌های اقتصادی خراسان جنوبی تقویت شود

استاندار پیشین خراسان جنوبی گفت: لازم است به تقویت بنیان‌های اقتصادی استان به روش‌های مختلف پرداخته شود.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، محمدمهدی مروج الشریعه، امروز ۱۲ آذر، در حاشیه شورای اداری استان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نکات کلیدی وجود دارد که اگر به درستی پیگیری شود، تضمین کننده رشد و توسعه استان است و افق‌های مناسبی را برای رشد سرمایه گذاری فراهم خواهد کرد.

وی با بیان اینکه مهم ترین مسئله در شرق کشور بحث آب است، افزود: در بحث آب، موضوع آب‌های ژرف را در استان دنبال کردیم.

استاندار پیشین خراسان جنوبی بیان کرد: بخشی دیگر مریوط به انتقال آب برای طرح‌های توسعه استان است که این امر نیز حائز اهمیت است.

مروج الشریعه با بیان اینکه لازم است به تقویت بنیان‌های اقتصادی استان به روش‌های مختلف پرداخته شود، تصریح کرد: یکی از این مسائل مهم برای توسعه خراسان جنوبی، جذب سرمایه گذار داخلی و خارحی است.

وی با بیان اینکه حوزه زیرساختی بنیان‌های اقتصادی نیازمند توجه جدی است، اظهار کرد: مسئله امنیت حوزه وسیعی است که دو حوزه نرم افزاری و سخت افزادی دارد و برای این استان حائز اهمیت است.

استاندار پیشین خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مسائل مربوط به اقتصاد مرز از محورهای تاکید شده طرح آمایش استان است، افزود: اگر در مسئله بنیان‌های اقتصادی به درستی جذب سرمایه گذار صورت گیرد و تامین مالی و فناوری‌های لازم برای آن فراهم شود، موجب رشد و توسعه استان خواهد شد.

مروج الشریعه با تاکید بر اهمیت معادن استان، تصریح کرد: نیروی انسانی این استان و دانشجویان دانشگاه‌های آن ظرفیت با ارزشی است که می‌تواند در خدمت حوزه‌های اقتصادی استان قرار گیرد و به خصوص در مسائل زیرساختی کمک کننده باشد.

وی ادامه داد: حمل و نقل جاده‌ای، هوایی و ریلی در راس مسایل زیرساختی استان است که اقدامات اولیه برای آن انجام شده و لازم است که تا رسیدن به نتیجه نهایی پیگیری شود.

استاندار پیشین خراسان جنوبی یادآور شد: توجه به مسئله آب، حمل و نقل، صنایع دستی و معادن استان در یک برنامه منسجم افق‌های روسنی را پیش روی استان فراهم خواهد کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: