• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-7314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اجلاسیه شهدای هنرمند در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

مسئول کمیته هنری کنگره 2 هزار شهید خراسان جنوبی از برگزاری اجلاسیه 36 هنرمند خراسان جنوبی با حضور دبیرکل سازمان بین المللی توسعه موطن خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، ناصر نبی زاده، امروز ۱۳ آذر، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون 36 شهید هنرمند در استان شناسایی شدند که در بخش‌های مختلف شعر، تئاتر، گرافیک و دیگر حوزه‌های هنری فعالیت داشتند.

وی با بیان اینکه امروزه، فضای جامعه نیازمند هنر انقلابی است و توجه به هنر هنرمندان شهید نقش تعیین کننده‌ای در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارد، افزود: کنگره شهدا ظرفیت مناسبی برای شناساندن رفتار و منش شهدایی است که از جان گذشتند تا امروز این سطح از امنیت را در اختیار داشته باشیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: اجلاسیه 36 هنرمند خراسان جنوبی با حضور خانواده شهدا و ایثارگران هنرمند برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه فضل الشرفی یکی از مبلغان و مجاهدین کشور یمن از سخنرانان محوری این اجلاسیه است، تصریح کرد: همچنین دو نمایشگاه "مشق عشق" و "نقش عشق" در این اجلاسیه برپا خواهند شد و روز شنبه هفته آینده در نگارخانه‌های شرق و سرو بیرجند در معرض نمایش عموم قرار خواهند گرفت.

مجید کریمیان، دبیر اجلاسیه شهدای هنرمند خراسان جنوبی نیز گفت: اجلاسیه 36 شهید هنرمند خراسان جنوبی ۱۴ آذرماه جاری در سالن ایثار بیرجند برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه مقاومت هسته اصلی برگزاری اجلاسیه شهدای هنرمند است، افزود: قطعه سرود ملی "هنر برای آسمان" برگرفته از منشور هنر حضرت امام(ره) و "سپاه محمد" به عنوان برترین قطعه سرود کشور در این اجلاسیه اجرا خواهند شد.

رییس حوزه هنری خراسان جنوبی با اشاره به ارائه میثاق نامه جامعه هنری استان به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی، یادآور شد: در این اجلاسیه از خانواده مرحوم سرهنگ سلطان پور به عنوان فعال عرصه جنگ نرم و هنر تجلیل خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: