• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-7414-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : ----

جان باختن 14 نفر در تصادفات رانندگی خراسان جنوبی طی آبان جاری

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از جان باختن ۱۴ نفر در تصادفات رانندگی آبان ماه خبر داد .

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، سردار مجید شجاع فرمانده انتظامی   خراسان جنوبی گفت: در آبان ماه سال جاری 404 فقره انواع تصادف در خراسان جنوبی رخ داده که نسبت به مدت مشابه سال پیش 11 درصد افزايش داشته است .

وی افزود: از مجموع تصادفات آبان ماه در خراسان جنوبی 75 درصد تصادفات جرحی، 22 درصد خسارتی و 3 درصد تصادفات فوتی بوده است .

شجاع گفت: در مجموع تعداد 14 نفر در حوادث رانندگی خراسان جنوبی طی آبان ماه جان خود را از دست داده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال پیش 52 درصد کاهش داشته است .

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی ادامه داد: از مجموع جان باختگان تعداد یک نفر معادل 7 درصد سهم متوفيان درون شهری و تعداد 13 نفر معادل 93 درصد سهم جاده های برون شهری بوده است.

شجاع افزود: قائن با   36 درصد، نهبندان با 29 درصد، بيرجند با 21 درصد و طبس و سربيشه هر کدام 7 درصد از جان باختگان تصادفات را به خود اختصاص داده‌اند .

وی اظهارکرد: در آبان ماه امسال تعداد 430 نفر در تصادفات درون و برون شهری استان مصدوم که نسبت به مدت مشابه سال پیش 5 درصد افزايش داشته است .

سردار شجاع افزود: از مجموع 404 فقره تصادفات درون و برون شهری، شهرستان بيرجند با 141 فقره معادل 35 درصد دارای بيشترين فراوانی و شهرستان های سرايان و بشرويه با یک درصد کمترين وقوع اين پديده را به خود اختصاص داده‌اند .

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه از مجموع 11 فقره تصادف فوتی درون و برون شهری، واژگونی وسيله نقليه با 7 فقره معادل 63 درصد علت تصادفات را به خود اختصاص داده است،اظهار کرد: از مجموع   14 نفر متوفی تعداد   7 نفر سرنشين خودرو 5 نفر راننده خودرو و   2 نفر راکب موتور سیکلت بوده است که از اين تعداد   9 نفر در صحنه تصادف و   5 نفر در بيمارستان فوت کرده‌اند .

وی بر رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی تأکید و خاطرنشان کرد: تخلفات حادثه‌ساز خط قرمز پلیس در امر رانندگی است و پلیس بدون اغماض با رانندگان حادثه ساز و کاربران جاده‌ی پر خطر رفتار خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: