• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-1187-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

تولید صنایع دستی با پشتوانه علمی

هنرمند  و کارآفرین طبسی گفت: اگر صنایع دستی با پشتوانه علمی همراه شود، کارآفرینی بیشتری ایجاد خواهد کرد و اگر فردی می‌خواهد در حوزه صنایع دستی فعالیت کند، باید ابتدا از نظر علمی روی این رشته تحقیق کرده و سپس با پشتوانه علمی وارد کار شود.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، شهر طبس یکی از زیباترین و خاص‌ترین شهرهای ایران است، در این شهر کویری می‌توان علاوه بر جاذبه‌های خاص کویر، زیباترین نمونه باغ ایرانی را نیز دید.

اما در کنار همه این جاذبه‌ها، شهرستان طبس صنایع دستی متعدد و متنوعی دارد که افراد توانمند از این صنایع برای ایجاد اشتغال استفاده کرده‌اند.

محمد هاشم کریمی، از هنرمندان روستای کریت طبس به ایسنا گفت: با دغدغه ایجاد اشتغال برای جوانان روستا قدم در مسیر تولید ظروف سرامیکی گذاشته‌ام.

وی بیان کرد: اگر فردی می‌خواهد در صنایع دستی موفق باشد باید این کار را با پشتوانه علمی و تحقیقاتی دنبال کند.

این هنرمند و کارآفرین طبسی در حوزه صنایع دستی ادامه داد: پس از حدود دوسال تحقیق و بررسی توسط کارشناسان و با توجه به ظرفیت شهرستان طبس و به ویژه روستای کریت، تولید ظروف سرامیکی در روستا را آغاز کردم.

اشتغال مستقیم و غیر مستقیم 15 نفر با راه اندازی کارگاه

کریمی ادامه داد: هدف اصلی من ایجاد اشتغال برای جوانان بود و در حال حاضر پنج نفر به صورت مستقیم و 10 نفر به صورت غیر مستقیم در کارگاه ظروف روستا فعالیت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر فردی می‌خواهد در این هنر و حرفه فعالیت کند، باید ابتدا از نظر علمی روی این رشته تحقیق کند و سپس با پشتوانه علمی وارد کار شود.

بیش از سود به اشتغال جوانان فکر می‌کنم

وی با اشاره به اینکه بیش از سود حاصل از کار به اشتغال جوانان می‌اندیشم، اظهار کرد: کار ساخت ظروف سرامیکی  به معنای کار در کوره و استفاده از ابزارهایی چون جارمیل است و از این نظر باید خستگی ناپذیر بود، در غیر این صورت شرایط سخت کار، انسان را اذیت خواهد کرد.

این کارآفرین طبسی با اشاره به اینکه  کار در حوزه ساخت ظروف سرامیکی نیازمند سرمایه گذاری نسبتا زیادی است، یادآور شد: به افراد جوان پیشنهاد می‌کنم که صنایع دستی را با تحصیلات مرتبط با آن همراه کنند چرا که در این صورت موفقیت آنان بیش از پیش خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: