• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-1387-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نمایشگاه صنایع دستی ایران در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی از برگزاری نمایشگاه اقوام، سوغات، هدایا و صنایع دستی ایران طی سال آینده در استان خبر داد .

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حسین عباس زاده، امروز 15 آذر، با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه‌های صنایع دستی و هنرهای سنتی، بیان کرد: نمایشگاه‌ها به دنبال افزایش تولید ناخالص داخلی هستند .

وی با بیان اینکه برگزاری این گونه از نمایشگاه‌ها مردم را به تولید علاقه مند می‌کند، اظهار کرد: طی سال 90 نزدیک به 3500 صنعتگر در خراسان جنوبی فعالیت داشتند .

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی افزود: به دنبال برگزاری نمایشگاه‌های مختلف، تعداد صنعتگران به شش هزار نفر افزایش یافت .

عباس زاده بیان کرد: در صدد هستیم با اخذ مجوز از تهران، طی سال آینده نمایشگاه اقوام، سوغات، هدایا و صنایع دستی ایران را در استان برگزار کنیم .

وی با بیان اینکه امید است شاهد حضور غرفه‌های بین المللی در نمایشگاه باشیم، اظهار کرد: همچنین امیدواریم در این نمایشگاه شاهد حضور صنایع دستی کشورهایی مانند افغانستان باشیم تا به جریان مدام فرهنگی برسیم .

وی با اشاره به میزان فروش صنایع دستی در نمایشگاه، یادآور شد: در نمایشگاه سال گذشته بیش از 735 میلیون تومان از محصولات صنایع دستی استان به فروش رفت و 250 میلیون تومان ارزش افزوده برای هنرمندان به دنبال داشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: