• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-1587-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اتصال به بازار؛ نقش کلیدی نمایشگاه‌های صنایع دستی

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قاین گفت: نمایشگاه‌های صنایع دستی در جذب مشتری و متصل کردن هنرمندان به بازارها نقش بسزایی دارند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، شاهرخ عباسی، امروز ۱۵ آذر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان قاین با هشت رشته شامل جاجیم بافی، پلاس بافی، ساخت سازهای سنتی، سفره آردی و ماشته بافی در نمایشگاه صنایع دستی استان شرکت کرده است.

وی افزود: سه رشته سازهای سنتی، پلاس بافی و سفره آردی به صورت زنده اجرا می‌شود که مورد توجه مردم قرار گرفته است.

عباسی با اشاره به استقبال مردم از نمایشگاه بیان کرد: خوشبختانه امسال نسبت به سال گذشته بازدید کنندگان بیشتری از غرفه‌های صنایع دستی قاین بازدید کردند.

وی با بیان اینکه در چهار شب اول سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی در خراسان جنوبی بیش از 150 میلیون ریال از صنایع دستی هنرمندان به فروش رفته است، اظهار کرد: پیش بینی می‌شود تا پایان نمایشگاه بیش از 400 میلیون ریال از تولیدات این غرفه‌ها به فروش برسد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قاین با بیان اینکه نمایشگاه‌ها در جذب مشتری و متصل کردن هنرمندان به بازارها نقش بسزایی دارند، افزود: در نمایشگاه صنایع دستی سال گذشته در رشته‌های ماشته بافی و جاجیم بافی، فروش قابل ملاحظه‌ای داشتیم.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته یک میلیارد و 100 میلیون تومان جاجیم به فروش رفته است، خاطرنشان کرد: این رشته در قالب شرکت تعاونی فعالیت می‌کند و این امر در بازار فروش محصول بسیار موثر است و تواتسته در نمایشگاه‌های سال گذشته مشتری‌های دائمی با خرید انبوه داشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: