• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-8414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

در آمدزایی کارگاه‌های حمایتی موسسه خیریه علی اکبر(ع) بیرجند

مسئول روابط عمومی توانبخشی حضرت علی اکبر(ع) بیرجند گفت: مرکز جامع حرفه آموزی و کارگاههای تولیدی حمایتی روزانه مرکز توانبخشیحضرت علی اکبر(ع) به طور میانگین در هر شش ماه دو میلیون و 500 تا سه تومان فروش محصولات مددجویان را دارد که برای نیازهای مرکز هزینه می‌شود.


علیرضا سالارفرد، امروز ۱۵ آذر، در حاشیه بازدید مربیان و اعضاء پیشتاز سازمان دانش آموزی خراسان جنوبی از این مرکز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا از منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: این مرکز از سال 1376 تاسیس شده است که در حال حاضر در آن 400 معلول نگهداری می.شوند و تحت آموزش قرار می‌گیرند.

سالارفرد ادامه داد: این خدمات در چهار بخش تولیدی حمایتی، برادران، خواهران و سالمندان خانه امید ارائه می‌شود که در بخش شبانه روزی برادران 180 نفر و در بخش خواهران 110 نفر نگهداری می‌شوند.

مسئول روابط عمومی توانبخشی حضرت علی اکبر(ع) بیرجند از نگهداری 40 سالمند در خانه امید این مرکز خبر داد و افزود: این بخش در سال 97 به بهره داری رسیده است و ظرفیت نگهداری 100 سالمند را دارا است.

وی بیان کرد: در این موسسه 8 کارگاه حرفه‌آموزی و سه کارگاه تولیدی حمایتی برای مددجویان دارای IQ بالای 45 وجود دارد و در برخی هنرها مانند خیاطی نیز این مرکز آماده قبول سفارشات مردمی و ادارات است.

سالارفرد ادامه داد: هزینه نگه داری هر معلول در ماه دو میلیون تومان است که 30 درصد از این هزینه‌ها را یارانه بهزیستی تامین می‌کند و بقیه آن توسط خیرین و مردم کمک می‌شود و کمک‌های مردمی اصلی‌ترین منبع تامین هزینه‌ها است.

وی گفت: در مجموع به طور روزانه هزینه این موسسه 18میلیون تومان است که این رقم سال گذشته حدود دوازده میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده است که نسبت به سال گذشته با توجه به شرایط موجود افزایش داشته است.

مسئول روابط عمومی توانبخشی حضرت علی اکبر(ع) بیرجند افزود: مرکز جامع حرفه آموزی و کارگاههای تولیدی حمایتی روزانه مرکز توانبخشیحضرت علی اکبر(ع) به طور میانگین در هر شش ماه دو میلیون و 500 تا سه تومان فروش محصولات مددجویان را دارد که برای نیازهای مرکز هزینه می‌شود.


سالارفرد با اشاره به طبخ 1500 پرس غذا در هر وعده برای کارکنان و معلولین این مرکز، اظهار کرد: در ایام محرم و مناسبت‌ها، از سوی حسینیه‌ها، مساجد به این مجموعه کمک می.شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به استقرار مراکز کلینیک توانبخشی، در روزهای سه شنبه آزمایشات و معاینات معلولین به طور رایگان صورت می‌پذیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: