• جمعه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 979-986-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه بیرجند:

راه حل مشکلات کشور از دانشگاه می‌گذرد

رئیس دانشگاه بیرجند در پیامی به مناسبت روز دانشجو، دانشگاه را مبدا تحولات دانست و گفت: حل مشکلات و عبور از موانع پیش رو جز به مدد خرد و دانش ممکن نیست و راه آن از دانشگاه می‌گذرد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، متن پیام احمد خامسان، رئیس دانشگاه بیرجند به مناسبت روز دانشجو به این شرح است:

شانزدهم آذر، روز دانشجو یادمان سه لاله گلگون دانشکده فنی دانشگاه تهران و یادآور فداکاری و رشادت دانشجویان آزاداندیشی است که به مقابله با استبداد، استکبار و خفقان رژیم طاغوت برخاستند و به خاطر ایستادگی در برابر عمال ستم به خون خویش غلطیدند.

روزی که مبدأ حرکت‌های آزادی خواهی و استکبار ستیزی دانشجویان شد و به الگویی روشن برای دانشجویان انقلابی تبدیل گردید. این روز بزرگ را به جامعه دانشگاهی، به ویژه دانشجویان عزیز، تبریک می‌گویم.

باور دارم که دانشگاه مبدا تحولات است و دانشجویان به عنوان مغز متفکر و عامل موثر رشد و بالندگی جامعه با حضور پررنگ در عرصه‌های مختلف علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی با روحیه حق طلبی، پرسشگری و دانش اندوزی می‌توانند جامعه را به مسیر پیشرفت و تعالی رهنمون سازند و گام‌های مهم و استواری را در راه توسعه همه جانبه ایران عزیزمان بردارند.

در شرایط کنونی علی رغم محدودیت‌هایی که از خارج بر ما تحمیل شده، فضای علمی دانشگاه‌ها برای پرورش استعدادهای نهفته در نسل جوانان و پرانگیزه ما بیش از هر زمان دیگری مساعد است. دانشگاه بیرجند تلاش می‌کند تا آنجا که در توان دارد محیطی مناسب را برای بروز این توانمندی‌ها فراهم نماید.

همه می دانیم که حل مشکلات و عبور از موانع پیش رو جز به مدد خرد و دانش ممکن نیست و راه آن از دانشگاه می‌گذرد. از دانشجویان عزیز انتظار دارم که فضای دانشگاه و شان آن را بشناسند، استعدادهای خود را نیز دریابند و در عرصه اخلاق و علم و فعالیت‌های فوق برنامه همواره کوشا باشند. همه با هم در چند سال آینده تلاش خواهیم کرد دانشگاه بیرجند را با عزت به سمت دانشگاهی کارآفرین که توانایی حل مشکلات جامعه را داشته باشد حرکت دهیم.

سربلندی و موفقیت دانشگاه بیرجند و عزیزان دانشجو را ازدرگاه خداوند متعال مسألت می نمایم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: