• جمعه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-8514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت بیرجند:

دانشجویان با روحیه استکبارستیزی در مسیر شهدا حرکت کنند

امام جمعه موقت بیرجند گفت: دانشجویان نباید پیشینه استکبارستیزی و عدالت خواهی خود را فراموش کنند بلکه باید روحیه عدالت خواهی را در خود تقویت کنند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حجت الاسلام محمد مختاری، امروز ۱۶ آذر، در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند اظهار کرد: معرفت پذیری عقلانی، پذیرش، دلدادگی و شدت و ضعف داشتن از ویژگی‌های ایمان است.

وی ادامه داد: اگر مردم بی گناه فلسطین یک قرن در آتش می‌سوزند و کشورهای اروپایی هیچ اقدامی انجام نمی‌دهند به علت حاکمیت فرهنگ استکباری در جهان است.

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: حاکمیت فرهنگ استکباری در جهان باعث شد زمانی که مردم مظلوم ایران برخلاف میل شرق و غرب حرکت کردند و کشورهای غربی را از کشورشان بیرون راندند و با رای 98 درصدی به جمهوری اسلامی ایران رای مثبت دادند، ملت‌های غربی انقلاب ما را به رسمیت نشناسند و شروع به اقدام استکباری و توطئه‌های مختلف علیه ایران کردند.

مختاری با بیان اینکه غربی‌ها با تفکر استکباری خود در پوشش تفکر لیبرالیسم به میدان آمده‌اند و در جهان شروع به غارتگری و قتل می‌کنند، افزود: ملت ایران هرگز گول افراد نفوذی و جاهل را که به دنبال این هستند ما را به سمت غرب و تفکر استکباری آنان ببرند، نمی‌خورند.

وی تنها راه نجات و پیشرفت کشور را در پیاده سازی فرهنگ قرآن، اسلام و اهل بیت(ع) دانست و اظهار کرد: فرهنگ ناب اسلامی، فرهنگ عدالت، خدمت، جهاد، ایثار، قناعت و توجه به محرومان است.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، تصریح کرد: برخی از مشکلات اقتصادی به فرهنگ استکباری بیرون از کشور بر می.گردد و برخی دیگر از این مشکلات به برخی نفوذی‌های داخلی و مرعوب فرهنگ غرب برمی‌گردد که به اقتصاد مقاومتی تکیه نکردند.

مختاری با اشاره به روز دانشجو و سالروز شهادت دانشجویان مسلمان انقلابی در سال 32، خاطرنشان کرد: دانشجویان نباید پیشینه استکبارستیزی و عدالت خواهی خود را فراموش کنند بلکه باید با باورهای اسلامی و روحیه عدالت خواهی راه شهدای دانشجو را ادامه دهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: