• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-8614-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

تبلور وضعیت اجتماعی و فرهنگی در طرح هادی روستایی

رئیس بنیاد مسکن سربیشه گفت: وضعیت اجتماعی و فرهنگی روستاها در نوع طرح و ایده مورد استفاده در طرح هادی لحاظ می‌شود.

حمید حاجی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: با توجه به 128 روستای بالای 20 خانوار شهرستان سربیشه و اجرای طرح هادی در 52 روستای شهرستان، برای باقیمانده روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان، پیش بینی اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال برای تکمیل و اجرای طرح هادی شهرستان مورد نیاز است.

وی ادامه داد: خوشبختانه در چند سال اخیر و با برگزاری کلاس‌ها و جلسات متعدد با شوراهای اسلامی و دهیاران روستاها و با همکاری بخشداران، تعامل و هماهنگی لازم در زمینه اجرای طرح هادی وجود دارد.

رئیس بنیاد مسکن سربیشه بیان کرد: در حال حاضر به جز کمبود اعتبارات محدودیت خاصی برای اجرای طرح هادی وجود ندارد.

حاجی زاده اظهار کرد: در سال جاری برای اجرای طرح هادی در 14 روستای شهرستان با اعتبار یک میلیارد و 150 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و ملی در حال اجرای طرح هادی در سطح شهرستان هستیم.

وی تصریح کرد: برای احیای بافت با ارزش روستای چنشت که جز هفت روستای شگفت انگیز کشور است، نیز در دو سال گذشته مبلغ 550 میلیون تومان هزینه شده و تقریباً بیش از 70 درصد جدارها اجرای کاهگل، بن ملات،قاب گچی، جداره سنگی، بند کشی سنگ‌های لاشه، اجرای رخ بام و سافترک انجام شده است.

رئیس بنیاد مسکن سربیشه بیان کرد: امسال نیز مبلغ 250 میلیون تومان اختصاص داده شده تا سایر فضاهای باقی مانده اصلاح شوند و پیش بینی می‌شود در صورت اجرای شبکه گاز و فاضلاب این قسمت از بافت، احیای بافت با ارزش این روستا در سال آینده به اتمام برسد.

حاجی زاده اظهار کرد: وضعیت اجتماعی و فرهنگی روستاها در نوع طرح و ایده مورد استفاده در طرح هادی لحاظ می‌شود.

وی یادآور شد: در زمان اجرای طرح‌های هادی در روستاها سعی می‌شود از نقطه نظرات اهالی روستاها و مخصوصاً افراد مسن و با تجربه کمک گرفته شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: