• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-1787-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

حضور ۱۸۶ ناشر و نمایندگی نشر در نمایشگاه کتاب خراسان جنوبی

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: ۱۰۰ ناشر مستقل، ۵۰ نمایندگی نشر و ۳۶ ناشر یکپارچه در نمایشگاه کتاب استان حضور خواهند داشت.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، محمود رمضانی، امروز ۱۷ آذر، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: سال گذشته فروش نمایشگاه کتاب استان ۴۰۰ میلیون تومان بوده است.

وی با بیان اینکه ۱۱ ناشر و کتاب فروشی از خراسان جنوبی در دوازدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب استان شرکت می‌کنند، افزود: در حال حاضر ۲۲ ناشر و ۳۵ کتابفروشی در سطح استان فعالیت می‌کنند.

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: ۵۷۰ ناشر برای شرکت در این نمایشگاه ثبت نام کرده‌اند که متاسفانه به علت محدودیت فضا تنها ۱۱۶ غرفه در نمایشگاه مستقر خواهند شد.

رمضانی با بیان اینکه ۱۰۰ ناشر مستقل، ۵۰ نمایندگی نشر و ۳۶ ناشر یکپارچه در نمایشگاه کتاب استان حضور خواهند داشت، گفت: سقف خرید بن کتاب برای موسسات و مدارس ابتدایی از ۲۰۰ هزار تومان تا ۳۵۰ هزار تومان، مدارس راهنمایی ۳۵۰ تا ۵۰۰ هزار تومان، دبیرستان‌ها از ۵۰۰ تا ۷۵۰ هزار تومان است.

وی ادامه داد: این سقف برای دانشکده‌ها از یک میلیون تا یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، دانشگاه‌ها از دو میلیون تا سه میلیون تومان، حوزه‌های علمیه از ۵۰۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان، کتابخانه عمومی از دو میلیون تومان تا سه میلیون تومان و کارکنان دولتی تا سه میلیون تومان خواهد بود.

معاون فرهنگی و رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: مردم نیز می‌توانند تا سقف ۲۰۰ هزار تومان بن کتاب برای خرید کتاب خریداری کنند.

رمضانی با بیان اینکه در مجموع ۹۰ میلیون تومان یارانه در اختیار خریداران کتاب قرار می‌گیرد، تصریح کرد: برای نخستین بار غرفه‌ خبرنگاران نیز در نمایشگاه کتاب استان دایر خواهد بود.

وی یادآور شد: طرح "همراه با نمایشگاه کتاب" در طول برگزتری نمایشگاه و دو هفته پس از نمایشگاه نیز فعال خواهد بود و طی اجرای این طرح علاقه مندان می‌توانند از بن کارت‌های خرید کتاب استفاده کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: