• شنبه ۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-284-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

رییس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی:

علم حسابداری نقشی اثرگذار در عبور از بحران اقتصادی کشور دارد

رییس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی گفت: علم حسابداری در افزایش امید به آینده و عبور از بحران اقتصادی کشور نقش کلیدی دارد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، جلال الدین صادقی، امروز 8 دی، در در سمینار بررسی اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده با تاکید بر توجه به نقش‌های حسابداری در بخش‌های مختلف، اظهار کرد: حسابداری در مدیریت نقش کلیدی دارد و مبنای تصمیم‌گیری‌های صحیح و اصولی است.

وی افزود: اطلاعاتی که توسط حسابداران در اختیار مسئولان قرار می‌گیرد می‌تواند نقش مهمی در تصمیم گیری مدیران داشته باشد.

رییس جهاد دانشگاهی خراسان جنوبی بیان کرد: حسابداری در افزایش امید به آینده توانسته بسیار موثر و کارساز باشد و در واقع این علم برای عبور از بحران اقتصادی نقش کلیدی ایفا می‌کند.

صادقی با بیان اینکه کاربردی ترین علم، علم حسابداری است،  افزود: مدیرانی که در اندیشه ارزیابی عملکردشان هستند و دولت‌هایی که به فکر تامین مالی هستند همواره به علم حسابداری نیاز دارند.

وی با بیان اینکه حسابداری علمی است که برای ما و نسل آینده بسیار مفید است، تصریح کرد: حسابداری در واقع فن توصیف و انداره گیری فعالیت‌های اقتصادی است که توسط حسابداران به نمایش گذاشته می‌شود.

مجتبی ابراهیمی، معاون آموزشی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی نیز در این سمینار اظهار کرد: این سمینار با همکاری و حمایت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، اداره‌کل امور اقتصادی و دارایی، اتاق بازرگانی، شرکت توسعه عمرانی و سرمایه گذاری اقلیم فردوس، شرکت افشره ساز فردوس، دانشگاه جامع علمی کاربردی، آریا حساب فردوس و شرکت بهبود گزارش رهنمود برگزار شد.

وی افزود: با توجه به اینکه اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده در مجلس شورای اسلامی مطرح است، ضرورت دارد صاحبان مشاغل و مسئولین مالی دستگاه های اجرایی و همچنین فعالان حوزه حسابداری و حسابرسی از تغییرات احتمالی این قانون مطلع شوند که برگزاری این سمینار گامی در آگاهی از این اصلاحیه است.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی یادآور شد: این سمینار با هدف شناساندن اهمیت فعالیت حسابداران در عرصه‌های مختلف کشور برگزار شد که امدواریم با ارائه مطالب توسط غلامحسین دوانی، مشاورمالیاتی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران مفید باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: