• شنبه ۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-384-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خراسان جنوبی:

تشکیل اتاق‌های اندیشه ورز برای پیشرفت خراسان جنوبی ضروری است

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خراسان جنوبی گفت: لازم است اتاق‌های اندیشه ورزی تشکیل دهیم تا به وسیله بهره بردن از فکر اندیشه وران استان، برنامه‌هایی را حتی در این شرایط خشکسالی اجرا کنیم که پیشرفت استان را در پی داشته باشد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، عیسی جعفری گیو، امروز 8 دی، در سمینار بررسی اصلاحیه قانون مالیات بر ارزش افزوده، اظهار کرد: کمتر از یک دهم جمعیت کشور در خراسان جنوبی زندگی می‌کنند.

وی بیان کرد: با توجه به این مقدار جمعیت، مساحت استان 10 درصد مساحت کل کشور است و این امر باعث عقب ماندگی‌هایی از نظر زیرساخت شده است.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی سه دهم درصد منابع درآمدی دولت را تامین می‌کند، افزود: خشکسالی 18 ساله استان باعث مهاجرت روستاییان به حاشیه شهرها شده است.

جعفری با اشاره به قدمت طولانی آموزش و پرورش در استان، تصریح کرد: لازم است اتاق‌های اندیشه ورزی تشکیل دهیم تا به وسیله بهره بردن از فکر اندیشه وران استان، برنامه‌هایی را حتی در این شرایط خشکسالی اجرا کنیم که پیشرفت استان را در پی داشته باشد.

وی با تاکید بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و پارک علم و فناوری، افزود: باید ابتدا یک نقشه راه برای تامین منابع مالی داشته باشیم.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خراسان جنوبی بیان کرد: یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی، توانمندی استان‌ها است که باید در این شرایط تحرک بیشتری داشته باشیم تا به موفقیت دست یابیم.

جعفری با بیان اینکه باید از تجربیات دیگران استفاده و نقشه راه جامعی داشته باشیم، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات کشور تعدد قوانین و مقررات است که با یکدیگر متناقض هستند.

وی با بیان اینکه لازم است اندیشمندان جامعه در مورد این قوانین تامل بیشتری داشته باشند، تصریح کرد: نیاز است که در مورد قانون مالیات بر ارزش افزوده بررسی جامعی صورت گیرد.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خراسان جنوبی بیان کرد: لازم است قانون جامعی را تدوین کنیم که طبقات فقیر در این قانون دیده شوند و ضرایبی برای طبقات کم درآمد در آن دیده شود.

جعفری یادآور شد: امیدواریم این دوره بتواند در بررسی جامع قانون مالیات بر ارزش افزوده مفید واقع شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: