• شنبه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-7514-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

شکوفایی تمدن اسلامی؛ در سایه اتحاد حوزه و دانشگاه

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: اگر امروزه شاهد رشد و شکوفایی ایران اسلامی و تمدن غنی اسلام در دنیا هستیم در سایه اتحاد حوزه و دانشگاه و به نوعی همگونی تعهد و تخصص و مبتنی بودن امور علمی و پژوهشی با مبانی اسلام است .

حجت‌الاسلام سیدحسن سیدی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌ جنوبی گفت: در راستای پیش برد اهداف نظام عالیه اسلام و موفقیت و پیشرفت و دستیابی به آرمان‌های ایران اسلامی وحدت حوزه و دانشگاه از ضروریات نظام است.

وی با بیان اینکه وحدت حوزه و دانشگاه به معنای پا به پا و در عرض هم حرکت کردن است، افزود: این دو نهاد در واقع هردو مقدس و انسان‌ساز هستند که در کشور فعالیت دارند.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: حرکت در مسیر اسلام و تربیت جامعه وظیفه اساسی در حوزه است و آموزش و پژوهش در حوزه اندیشه‌های علمی وظیفه دانشگاه است و این دو نهاد از ضروریات جامعه اسلامی ایران هستند.

سیدی ادامه داد: اگر امروزه شاهد رشد و شکوفایی ایران اسلامی و تمدن غنی اسلام در دنیا هستیم در سایه همین اتحاد و به نوعی همگونی تعهد و تخصص و مبتنی بودن امور علمی و پژوهشی با مبانی اسلام است.

وی ادامه داد: امروزه شاهد اتحاد و وحدت بین حوزه و دانشگاه هستیم که البته انتظار بیشتر از این است لذا دشمن نیز متوجه این یگانگی شده و به هر نحوی دنبال به چالش کشیدن این امر مهم است تا انشقاق و جدایی بین نهاد مقدس حوزه و دانشگاه ایجاد کند.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار کرد: تشکیل دبیرخانه‌ها و تقویت دبیرخانه‌های موجود در حوزه‌های پژوهش، آموزش و تربیت که مبتنی بر اصول و ارزش‌های اسلامی باشد از جمله راهکارهای تقویت این وحدت است.

سیدی تصریح کرد: این اتحاد و یگانگی وجود دارد اما باید بیش از این حساس بود که عده‌ای در پی ایجاد جدایی هستند و طاقت دیدن این وحدت را ندارند و از درون حوزه و از درون دانشگاه در پی نفاق هستند.

وی یادآور شد: باید همواره با درس گرفتن از آموزه‌های ناب اسلامی و رهنمودهای امام بزرگوار و فرمایشات مقام معظم رهبری و در سایه بصیرت این حربه دشمنان و معاندان را خنثی کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: