• سه شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-684-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

ارزآوری و اشتغال؛ ره آورد دانش بنیانی شدن محصولات استراتژیک خراسان جنوبی

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت: اگر فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان به سمت زرشک و زعفران که برند جهانی و خاستگاه جهانی دارد برود، ارزآوری و ایجاد اشتغال فراوانی در کشور خواهد داشت.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، فرهاد فلاحتی، شب گذشته 17 دی، در شورای اداری استان با اشاره به ظرفیت‌های بالای خراسان جنوبی، اظهار کرد: شهرستان قاین دارای 11 شرکت دانش بنیان فعال است.

وی افزود: در شهرستان قاین زمینه اشتغال 200 جوان در شرکت‌های دانش بنیان فراهم شده   است که بیش از 3 میلیارد درآمدزایی داشته ‌ا ند.

نماینده مردم قاین و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر فعالیت‌های شرکت‌های دانش بنیان به سمت زرشک و زعفران ما که برند جهانی و خاستگاه جهانی دارد برود، ارزآوری و ایجاد اشتغال فراوانی در کشور خواهد داشت.

فلاحتی با بیان اینکه جوانان نیاز به آموزش دارند چراکه بیشتر جوانان در تجاری سازی مشکل دارند، تصریح کرد: درخواست ما از معاون رییس جمهور این است که فضای ساختمان مناسب برای شرکت ‌های دانش بنیان قاین در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه باید مقدمات حضور شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه‌های ملی در نظر گرفته شود، یادآور شد: درخواست دیگر این است که بودجه‌ای برای توانمندسازی شرکت‌های دانش بنیان درنظر گرفته شده و به تجاری سازی محصولات کمک شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: