• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-12014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

تبعات جبران ناپذیر کشتار غیرمجاز دام

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی با تشریح مخاطرات ذبح غیر بهداشتی دام، گفت: کشتار غیرمجاز دام تبعات جبران ناپذیری دارد.

محمد اصغرزاده در گفت‌وگو  با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: با توجه به اینکه بیماری‌های خطرناکی از طریق ذبح غیر بهداشتی از دام به انسان منتقل می‌شود که برخی از آن‌ها می‌تواند سبب مرگ انسان شود، عدم رعایت مسایل بهداشتی در این زمینه می‌تواند تبعات ناخوشایندی را به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به همراهی مجموعه استانداری در تحقق برنامه‌ها و پیگیری دغدغه‌های بهداشتی دامپزشکی، افزود: با توجه به اهمیت کشتارگاه‌ها در ارتقای شاخص‌های بهداشتی، به طور جدی پیگیر ساماندهی کشتارگاه‌های دام استان هستیم.

ساماندهی کشتارگاهای خراسان جنوبی

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی بیان کرد: طی چند سال گذشته تمامی کشتارگاه‌های دام استان با هدف پیشگیری از انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام به اتاق پیش سرد مجهز شده‌اند و علاوه بر نظارت‌های بهداشتی و شرعی در کشتارگاه‌ها، سالم سازی گوشت‌های استحصالی از طریق پیش سرد تامین شده و زیر ساخت‌های لازم برای ذبح دام‌ها به صورت بهداشتی فراهم شده است.

اصغرزاده معضلات زیست محيطي، مباحث اجتماعی و روانی و عدم رعایت اصول بهداشتی و مسائل شرعی را به عنوان مهم‌ترین مخاطرات بهداشتی در این حوزه بر شمرد و گفت: دامی که در کشتارگاه ذبح شود تمام ضایعات آن به صورت بهداشتی دفع می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دامی که در کشتارگاه ذبح می‌شود به لحاظ سلامت مورد معاینه قرار گرفته و لاشه دام در سالن پیش‌سرد 24 ساعت نگهداری می‌شود که طی این مدت لاشه از نظر بیماری‌های احتمالی سالم‌سازی شده و عوامل بیماری از بین می‌رود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: