• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-12114-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

پلاک کوبی؛ شناسنامه الکترونیکی دام‌ برای جلوگیری از انتقال بیماری‌ها

رییس شبکه دامپزشکی قاین گفت: با توجه به حجم میلیونی دام‌های سبک و سنگین کشور و نیاز به حفظ و صیانت از سرمایه بزرگ دامی و کنترل بیماری‌های خطرناک دامی و قابل انتقال بین انسان و دام و در راستای ارتقاء شرایط بهداشتی و قرنطینه‌ای دام، استفاده از پلاک‌های بارکددار در حال اجرا است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، رضا محمودی‌زاوه، امروز 22 دی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به امکان انتقال و سرایت بیماری‌های خطرناک دامی و قابل انتقال بین انسان و دام از طریق حمل و نقل و جابجایی دام‌های بدون هویت و نداشتن مجوز بهداشتی حمل، مهم‌ترین اقدام بازدارنده و قانونی پیش رو، پلاک کوبی دام‌ها با استفاده   از پلاک‌های بارکد دار به عنوان شناسنامه الکترونیکی دام‌ها است.

وی افزود: در این راستا از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد 4300 پلاک بارکددار به صورت نصب بر روی دو گوش دام زنده استفاده شده است.

رییس شبکه دامپزشکی قاین بیان کرد: با توجه به حجم میلیونی دام‌های سبک و سنگین کشور و نیاز به حفظ و صیانت از سرمایه بزرگ دامی و کنترل بیماری‌های خطرناک دامی و قابل انتقال بین انسان و دام و در راستای ارتقاء شرایط بهداشتی و قرنطینه‌ای دام، استفاده از پلاک‌های بارکددار در حال اجرا است.

محمودی‌زاوه ادامه داد: دامپزشکی شهرستان قاینات پلاک کوبی دام‌های خروجی به استان‌های دیگر را مجهز به پلاک‌های بارکد دار کرده که این شناسنامه می‌تواند در هر لحظه و در هر مکانی از کشور تمامی اطلاعات مربوط به دام شهرستان را با ارسال کد رهگیری مجوز حمل بهداشتی و بارکد پلاک دام مشخص کرده و امکان ردیابی و دریافت سریع و دقیق اطلاعات دام‌ها در هر نقطه از کشور وجود خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: حمل و نقل هرگونه دام و فرآورده خام دامی مستلزم اخذ مجوز قرنطینه‌ای از   دامپزشکی است و شبکه دامپزشکی با هرگونه حمل غیر مجاز و خارج از سیستم نظارتی به شدت برخورد می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: