• دوشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-12714-5
  • خبرنگار : 208
  • منبع خبر : ----

انتقال آب به فلات مرکزی ایران؛ رویایی شیرین که به کابوس بدل شد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال آب از دریای عمان به فلات مرکزی یعنی استان‌های کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی از سال 92 در ردیف بودجه قرار گرفته اما متاسفانه دولت در اجرای این پروژه موفق عمل نکرده است.

حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: باروسازی ابرها در استان‌های مختلف انجام شده که خراسان جنوبی که یکی از اولویت‌های این امر است.

وی گفت: بر اساس گفته کارشناس بارورسازی ابرها در افزایش 15 تا 20 درصدی بارندگی‌ها تاثیرگذار است اما این امر به تنهایی مشکلات آب در استان را حل نمی‌کند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید منابع آبی به صورت صحیح مدیریت شود، افزود: بر اساس گفته مسئولان وزارت نیرو، خراسان جنوبی در اولویت بارورسازی ابرها قرار دارد.

عبادی تصریح کرد: انتقال آب از دریای عمان به فلات مرکزی یعنی استان‌های کرمان، یزد، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و خراسان جنوبی از سال 92 در ردیف بودجه قرار گرفته اما متاسفانه دولت در اجرای این پروژه موفق عمل نکرده است.

وی ادامه داد: این کم کاری‌ها تنها مختص به خراسان جنوبی نیست بلکه استان‌های همجوار و حاشیه خلیج فارس نیز از آب شیرین و آشامیدنی برخوردار نیستند و از آب دریای عمان بهره‌مند نشدند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سال گذشته طرحی در خصوص آبخیزداری نوشتیم و به رییس مجلس شورای اسلامی تحویل داده و رییس مجلس نیز این طرح را تقدیم مقام معظم رهبری کرد و ایشان اجازه برداشت مبلغ 200 میلیون دلار از صندوق توسعه برای آبخیزداری در کشور را دادند.

عبادی اظهار کرد: این طرح و برداشت از صندوق توسعه موجب برکت برای استان شده و حدود 40 پروژه آبخیزداری برای مهار آب‌های سطحی در استان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: این پروژه‌های اجرا شده در آبخیزداری موجب احیای قنوات و مهار آب در استان شده و برکتی را با خود به استان آورد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه راه آهن خراسان جنوبی، یادآور شد: دولت قرار شد راه آهن بیرجند را کلنگ زنی کند اما همچنان به قول خود عمل نکرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: