• دوشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9710-3486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

از ابتدای سال محقق شد؛

حمایت بسیج علمی برای رفع دغدغه‌های 16 مخترع خراسان جنوبی

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی گفت: بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان از ابتدای سال تاکنون از ۱۶ مخترع حمایت مالی و معنوی کرده است.

جواد عقیلی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: اعطای ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به هر یک از مخترعان، برخورداری آن‌ها از خدمات مشاوره‌ای و فضای آزمایشگاهی و کارگاهی رایگان، از جمله حمایت‌های مالی و معنوی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان از این افراد است.

وی افزود: دستگاه تولید کود کمپوست خانگی، ردیاب آنتن پهپاد، دستگاه تشخیص سموم آب، دستگاه شبیه ساز ابر، دستگاه نگهداری قطعه بدن و   پرینتر سه بعدی از جمله اختراعات مخترعان خراسان جنوبی است که از حمایت‌های بسیج علمی برخوردار شده است .

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی از حمایت شرکت‌های دانش بنیان برای تبدیل ایده مخترعان و صاحبان ایده به محصول نیز خبر داد و بیان کرد: هم اکنون ۳۰ شرکت دانش بنیان در پردیس شرکت‌های دانش بنیان سازمان بسیج علمی مستقر هستند و از خدمات مشاوره‌ای، حقوقی و بازاریابی برخوردارند که برای حل مسائل فناورانه کارخانه‌ها،   به کارخانه‌های استان معرفی می‌شوند.

عقیلی‌پور اظهار کرد: بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان از ابتدای سال تاکنون از ۱۶ مخترع حمایت مالی و معنوی کرده است.

وی با بیان اینکه برای توانمندسازی علمی بسیجیان، ۲۲ پایگاه علمی نیز در استان راه‌اندازی شده است، تصریح کرد: سازمان بسیج علمی برای بالا بردن سطح علمی افراد در این پایگاه‌ها، کلاس‌های مختلفی از جمله تقویت درسی، فن سخنوری و آموزش خلاقیت   برگزار می‌کند.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری خراسان جنوبی با اشاره به اینکه برای استفاده بهتر از ظرفیت‌های استان و حل مسائل و مشکلات، خانه نخبگان نیز با حضور ۸۳ نفر از استادان و نخبگان استان تشکیل شده است، یادآور شد: با همین هدف، سند علمی در حوزه‌های آب، معدن، انرژی های نو و گیاهان دارویی استان آماده شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: