• چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-16014-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

سیمای شهری در توسعه گردشگری مدنظر قرار گیرد

یک متخصص در زمینه برنامه‌ریزی شهری گفت: سیما و منظر شهری و بهره‌گیری از آن در توسعه حوزه گردشگری و سامان دهی منظر شهری از رویکردهایی است که باید مدنظر قرار گیرد.

حسین کلانتری، متخصص در زمینه برنامه‌ریزی شهری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: هر شهری برای اینکه برنامه‌ریزی درستی داشته باشد نیازمند یک فرآیند تصمیم گیری است.

وی با بیان اینکه این فرآیند تصمیم‌گیری درست، شهر را به سوی آینده‌ای مطلوب سوق می‌دهد، افزود: برنامه استراتژیک توسعه شهری، چشم انداز بلندمدتی برای شهر است که آینده شهر را تضمین می‌کند.

این عضو هیات علمی جهاددانشگاهی ادامه داد: این طرح جوانب زیست محیطی، زیرساخت‌ها کاهش فقر شهری را دربرمی‌گیرد.

کلانتری بیان کرد: ارائه چشم‌انداز شهر در دوره‌های 10  تا 20 ساله همراه با پایش و ارزیابی و اجرا نظارت از خصوصیات این برنامه است.

وی با بیان اینکه در این برنامه طرح‌هایی برای آینده شهر اجرا شده و دورنمایی از شهر ارائه می‌شود، افزود: در این برنامه در واقع برنامه عملیاتی شهرداری با برنامه ریزی راهبردی پیوند می‌خورد و در نهایت برنامه کلی ارائه می‌شود.

این متخصص در زمینه برنامه‌ریزی شهری با تاکید بر آموزش به مردم و ظرفیت سازی، تصریح کرد: برای شهرهای ایران نیز طرح ریزی و اجرای چنین برنامه‌ای ضروری به نظر می‌رسد.

کلانتری بیان کرد: اگر عدالت اجتماعی در توزیع امکانات و خدمات ایجاد شود، برنامه ریزی در سطح مطلوب ایجاد خواهد شد و فاصله طبقاتی از بین خواهد رفت.

وی افزود: منظرسازی شهرها یکی از موضوعات مهم است، چرا که اگر شهرها چشم انداز مناسبی داشته باشند، این امر کمک خوبی به توسعه شهر خواهد کرد.

این متخصص در زمینه برنامه‌ریزی شهری یادآور شد: سیما و منظر شهری و بهره‌گیری از آن در توسعه حوزه گردشگری و سامان دهی منظر شهری از رویکردهایی است که باید مدنظر قرار گیرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: