• پنجشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-16214-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : ----

افضلی تاکید کرد:

نگاه به استقرار مردم در شرق کشور نگاه امنیتی باشد

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی گفت: باید نگاه به استقرار مردم در شرق کشور نگاه امنیتی باشد چرا که چوپانان این منطقه، دیده بانان جمهوری اسلامی هستند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، نظر افضلی، امروز 25 بهمن، در شورای اداری استان با حضور رئیس دیوان محاسبات کشور ضمن تسلیت شهادت مرزبانان و تشکر از حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار کرد: خراسان جنوبی با خشکسالی ۲۰ ساله دچار عقب ماندگی تاریخی است.

وی با اشاره به اینکه این خشکسالی روی اقتصاد منطقه، اقتصاد کشاورزی و زندگی مردم تاثیر گذاشته است، افزود: 30 درصد مردم نهبندان و سربیشه مجبور شدند در این شرایط تحت پوشش کمیته‌های حمایتی قرار گیرند.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی از نظر زیرساخت‌ها مغفول مانده است، تصریح کرد: دوبانده شدن راه‌ها در این استان بسیار کند پیش می ‌رود.

افضلی با بیان اینکه یکی از شاخص‌های اصلی توسعه، راه آهن است، اظهار کرد: متاسفانه در این شرایط، سرمایه گذاران برای آمدن به استان و سرمایه گذاری ترغیب نمی ‌شوند.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۴۰۰ روستا در استان با تانکر آبرسانی می‌شوند و بودجه‌ای که برای تامین آب در نظر گرفته شده، کم است.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این وضعیت مهاجرت افزایش می ‌یابد که تنها در نهبندان ۷ هزار نفر کاهش جمعیت داشتیم و دلیل آن این است که زیرساخت‌ها به درستی پی ریزی نشده است.

افضلی با اشاره به عدم توسعه استان، افزود: باید نگاه به استقرار مردم در شرق کشور نگاه امنیتی باشد چرا که چوپانان این منطقه، دیده بانان جمهوری اسلامی هستند.

وی با اشاره به اینکه وجود امنیت نباید باعث شود که توجه به مردم استان کاهش یابد، یادآور شد: بحث قوانینی محاسبات در استان به خوبی رعایت می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: