• دوشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 981-586-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

خیرین مدرسه‌ساز توسعه معنوی مدارس را در دستور کار قرار دهند

امام جمعه سربیشه با بیان اینکه کار خیرین مدرسه‌ساز به اندازه تعلیم و تربیت دارای اهمیت بسیار است، گفت: کار خیرین نباید منحصر به ساخت فیزیکی مدارس باشد و بحث توسعه معنوی مدارس و کمک به دانش‌آموزان نیز باید مورد توجه خیرین قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام علی‌اکبر سنجری، امروز 19 فروردین، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بحث توسعه علم و دانش و زیر ساخت‌های آن یکی از موضوعات مهمی است که خیرین باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

امام جمعه سربیشه با بیان اینکه خیرین مدرسه‌ساز مسئولیت بزرگی برعهده دارند، ادامه داد: خیرین مدرسه‌ساز طی سال‌های گذشته فعالیت‌های خوبی در حوزه مدرسه‌سازی داشته‌اند و در خراسان جنوبی به خصوص شهرستان سربیشه شاهد فعالیت‌های خیرین هستیم.

سنجری با اشاره به اینکه فضاهای آموزشی در بسیاری از شهرها به واسطه حضور خیرین مدرسه‌ساز دگرگون شده است، گفت: با توسعه و مجهزکردن مدارس، دانش‌آموزان بیش از گذشته می‌توانند به کسب علم و دانش بپردازند و در شهرستان سربیشه خیرین مدرسه‌ساز کارهای بسیاری انجام داده‌اند.

وی با بیان اینکه به گفته مدیرکل آموزش و پرورش طی چند سال آینده مدرسه کانکسی و غیراستاندارد نخواهیم داشت، اظهار کرد: اکنون در مرکز سربیشه به همت خیرین مدرسه‌ساز دارای مدرسه مازاد هستیم و دیگر نیازی به تاسیس مدرسه جدید نداریم و در روستاهای این شهرستان نیز خیرین مدرسه‌ساز از جمله بنیاد برکت کارهای خوبی انجام داده‌اند.

امام جمعه سربیشه با بیان اینکه کار خیرین مدرسه‌ساز به اندازه تعلیم و تربیت دارای اهمیت بسیار است، تصریح کرد: کار خیرین نباید منحصر به ساخت فیزیکی مدارس باشد و بحث توسعه معنوی مدارس و کمک به دانش‌آموزان نیز باید مورد توجه خیرین قرار بگیرد.

سنجری گفت: برخی از مدارس کاملاً مرتب و خوب توسط خیرین ساخته شده است اما ممکن است در آن مدرسه یک دانش‌آموز از داشتن لباس و یا کفش مناسب محروم باشد و در روستاهای سربیشه این موضوع بسیار مشاهده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: آستان قدس رضوی در زمینه کمک به دانش‌آموزان نیازمند فعالیت‌های خوبی انجام داده است اما کافی نیست و ضرورت دارد خیرین برای این موضوع تلاش‌ و توجه ویژه‌ای داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: