• شنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-17714-5
  • خبرنگار : 208
  • منبع خبر : ----

وقوع بارش‌های سنگین در خراسان جنوبی

کارشناس سازمان هواشناسی خراسان جنوبی گفت: از امشب تا روز سه شنبه بارش‌های نیمه سنگین 20 تا 50 میلی متر و سنگین 50 تا 100 میلی‌متر در استان رخ می‌دهد.

جواد نخعی در گفت‌وگو با ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: پیرو اخطاریه روز پنجشنبه 22 فروردین ماه بارش‌های رگباری باران از روز گذشته در مناطق مختلف استان آغاز شده است.

وی گفت: در روز گذشته بارش 35 میلی متری از جفت رود شهرستان خوسف و بارش‌های بیش از 10 میلی‌متر در بخش‌هایی از شهرستان‌های نهبندان و سربیشه گزارش شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی خراسان جنوبی افزود: از امشب تا روز سه شنبه بارش‌های نیمه سنگین 20 تا 50 میلی متر و سنگین 50 تا 100 میلی‌متر در استان رخ می‌دهد.

نخعی با بیان اینکه سامانه بارشی در روزهای یکشنبه و دوشنبه از شدت بیشتری برخوردار است، تصریح کرد: این سامانه بارشی در نوار شرقی استان مانند شهرستان‌های زیرکوه، درمیان، سربیشه، نهبندان، خوسف، بیرجند، سرایان و حتی بخش‌هایی از بشرویه، طبس و فردوس شدت بیشتری دارد.

وی ادامه داد: این سامانه بارشی یکی از سامانه‌های بی نظیر در استان است و به صورت رگبار شدید باران، تگرگ، صاعقه و وزش باد شدید موقتی خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی خراسان جنوبی با بیان اینکه کاهش دمای بین 6 تا 10 درجه فردا در استان پیش بینی می‌شود، خاطرنشان کرد: هم‌استانی‌ها از چرای دام، مسافرت‌های غیرضرور، رفتن به ارتفاع، قرار گرفتن در مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی خودداری کنند.

نخعی یادآور شد: عشایر شهرستان‌های سربیشه، درمیان و حاجی‌آباد در این مدت مراقبت‌های لازم را داشته باشند و با توجه به احتمال طغیان رودخانه‌ها مردم در مسیل ‌ها قرار نگیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: