• شنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 981-1486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

درمیان؛ نیازمند دستگیری خیران مدرسه ساز

مدیر آموزش و پرورش شهرستان درمیان با بیان اینکه در شهر اسدیه نیاز به مدرسه سازی شدید احساس می‌شود، گفت: در شهرهای پرجمعیت مانند شهر طبس مسینا، اسدیه و قهستان و روستاهای فیض آباد، محمد آباد، طاقان نیاز به ساخت مدرسه داریم.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، نجفعلی مقیمی، امروز ۲۴ فروردین، در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: بیشترین نیاز شهرستان درمیان ساخت فضاهای آموزشی است چرا که این شهرستان با کمبود مدرسه مواجه است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان درمیان با بیان اینکه در شهر اسدیه نیاز به مدرسه سازی شدید احساس می‌شود، گفت: در شهرهای پرجمعیت مانند شهر طبس مسینا، اسدیه و قهستان و روستاهای فیض آباد، محمد آباد، طاقان نیاز به ساخت مدرسه داریم.

مقیمی افزود: شهرستان درمیان به تازگی از نعمت گاز برخوردار شده است و بیشتر مدارس در راستای سیستم گرمایشی نیاز به گازکشی دارند.

وی با اشاره به وجود مدارس کانکسی در شهرستان درمیان، ادامه داد: 12 کلاس درس در دبستان شهید احمدزاده طبس مسینا به صورت کانکسی مباحث آموزشی را ارائه می‌دهند و هنوز هم مدارس شهری هستند که به صورت کانکسی اداره می‌شوند و نیاز به جذب خیر دارد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان درمیان افزود: سه کلاس درس در روستای محمد آباد و دوره اول متوسطه در مدرسه صدیقه طاهره(س) قهستان نیز در کانکس آموزش را ارائه می‌دهند که در فصل سرما و گرما نیاز به توجه دارند.

مقیمی مهم‌ترین درخواست شهرستان درمیان را از خیرین، احداث یک خوابگاه در شهر اسدیه عنوان کرد و گفت: مدرسه دخترانه و شبانه روزی دبیرستان محمود فقیهی نیاز مبرم به احداث خوابگاه دارد.

وی یادآور شد: جشنواره‌های خیرین مدرسه ساز امسال به مرحله شهرستانی و استانی اضافه شده که اتفاق خوبی برای تکریم خیران است و در شهرستان درمیان این جشنواره در 9 مدرسه برگزار و خیران تکریم شدند.

مقیمی بیان کرد: شهرستان درمیان بعد از شهرستان خوسف در مرحله جشنواره‌های مدرسه‌ای رتبه دوم را کسب کرده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان درمیان در خصوص تجهیزات آموزشی مدارس و امکانات آزمایشگاهی مدارس این شهرستان، خاطرنشان کرد: در کنار مدرسه سازی مباحث تجهیز امکانات آموزشی و آزمایشگاهی بسیار مهم است که می‌طلبد مدنظر خیران قرار بگیرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: