• شنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 981-1586-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

لزوم توجه خیرین مدرسه‌ساز به مناطق محروم

امام جمعه اهل سنت فندخت زیرکوه گفت: چنانچه بخواهیم به دستورات دین اسلام توجه داشته باشیم، باید خیرین به این سمت حرکت کرده تا شاهد ساخت و ساز مدارس در مناطق مختلف و به ویژه محروم کشور باشیم.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، مولوی سیدمصطفی حسینی، در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت کارهای خیر از جمله مدرسه‌سازی در دین مبین اسلام، گفت: یکی از کارهای مورد سفارش قرآن و اسلام ساخت و ساز مدارس است که سنگ بنای تعلیم و تعلم در آن بنا نهاده و مصداق احادیث رسول خدا(ص) و ائمه اطهار(ع) است.

وی با بیان اینکه جامعه‌ای که مراکز تعلیم و تعلم در آن کم باشد قطعاً عقب‌افتادگی‌هایی خواهد داشت، افزود: چنانچه بخواهیم به دستورات دین اسلام توجه داشته باشیم، باید خیرین به این سمت حرکت کرده تا شاهد ساخت و ساز مدارس در مناطق مختلف و به ویژه مناطق محروم کشور باشیم.

امام جمعه اهل سنت فندخت زیرکوه با بیان اینکه خیرین امر مدرسه‌سازی، سرمایه و آنچه در این راه خرج می‌کنند مورد پسند خدا است، تصریح کرد: از طرفی با این کار خیر، فرزندان این سرزمین می‌توانند از جایگاه تعلیم و تعلم برخوردار باشند.

وی اظهار کرد: این اقدام باعث می‌شود تا ثواب اخروی نصیب این خیرین بشود چراکه هم تعلیم و تعلم صورت گرفته و هم تأکیدات اسلام محقق می‌شود.

مولوی حسینی با اشاره به اینکه مدرسه‌سازی در دنیا باعث آبرو و آخرت ذخیره‌ای برای خیرین خواهد بود، یادآور شد: خیرین تا امروز به خوبی در امر ساخت و ساز مدارس ورود پیدا کردند‌.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: