• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 981-1786-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

ارتباطات موثر برای جذب خیران مدرسه‌ساز افزایش یابد

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به لزوم افزایش ارتباطات موثر برای جذب خیران مدرسه ساز برای استان، گفت: خداوند در قرآن با دو واژه سبقت و سرعت از مردم خواسته است تا در کار‌های نیک و پسندیده مشارکت فعال و سازنده داشته باشند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام غلامحسین نوفرستی، امروز 25 فروردین، با بیان اینکه خداوند در آیات قرآن برای امور خیر و واجبات دینی تعبیر به سرعت و شتاب دارد و از مردم خواسته شده است تا در کار‌های نیک و پسندیده مشارکت فعال و سازنده داشته باشند.

وی ادامه داد: انسان‌ باید در کار خیر و آخرتی سرعت بگیرد و در هنگام سرعت اجازه ندهد که کسی دیگر در انجام کار خیر بر او سبقت بگیرد.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز، بیان کرد: باید در این جهاد با برنامه‌ریزی بهتر از فرصت‌ها بیشتر استفاده کنیم و همه بدانند براساس آموزه‌های قرآنی، صدقه و انفاق در راه خدا عامل فقرزدایی از فرد و جامعه است.

وی اظهار کرد: برخلاف تصور افراد ظاهر بین انفاق نه تنها موجب کم شدن اموال انسان نمى‌شود، بلکه برکت و یا افزایش اموال را نیز به دنبال دارد و خداوند در آیات سوره بقره مى‌فرماید:«مثل کسانى که اموال خود را در راه خدا انفاق مى‌کنند، همانند دانه‌اى است که هفت خوشه برویاند که در هر خوشه صد دانه باشد، خداوند براى هر کس که بخواهد آن را چند برابر مى‌کند و خدا گشایشگر داناست».

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه در طی 40 سال گذشته انقلاب حرکت زیبای مدرسه‌سازی توسط خیران توانسته مشکلات آموزشی ما را حل کند، تصریح کرد: امیدواریم در ادامه همچنان در این استان محروم با برنامه ریزی و اقدامات مناسب بتوانیم شاهد افزایش فضای آموزشی و جذب خیران بیشتر برای ساخت این امر مهم باشیم.

نوفرستی با اشاره به لزوم افزایش ارتباطات موثر برای جذب خیران مدرسه ساز برای استان، خاطرنشان کرد: برگزاری جشنواره خیرین مدرسه‌ساز می‌تواند بستری برای شناخت بیشتر فرصت‌ها و ایجاد انگیزه در دیگران برای مشارکت در این کار خیر باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: