• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 981-1986-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل نوسازی مدارس خراسان جنوبی:

مدرسه شش کلاسه اتباع بیگانه در بیرجند ساخته می‌شود

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد برای ساخت مدرسه شش کلاسه اتباع بیگانه در شهر بیرجند موافقت کرد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، محمدرضا بیکی، امروز(26 فروردین)، در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه‌ای مشترک که با حضور نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، مدیر کل دفتر اتباع استان و مدیر کل نوسازی مدارس برگزار شد، گفت: در این جلسه از مشارکت نمایندگی کمیساریای عالی در ساخت فضاهای آموزشی در استان خراسان جنوبی تقدیر شد.

وی گفت: اولین پروژه آموزشی مورد مشارکت کمیساریای عالی سازمان ملل در استان مدرسه 12 کلاسه کمیساریا بوده که با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد ریال در مهر ماه سال گذشته به بهره‌برداری رسید و در حال حاضر دانش‌آموزان در این فضای آموزشی مشغول به تحصیل هستند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی افزود: براساس هماهنگی‌های صورت گرفته در این جلسه، ساخت مدرسه شش کلاسه دیگر در شهر بیرجند مورد موافقت ضمنی قرار گرفت که امید می‌رود بزودی شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه باشیم.

بیکی گفت: در این جلسه تندیس بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان خراسان جنوبی به نماینده عالی کمیساریای عالی سازمان ملل اهداء شد.

وی یادآور شد: در حال حاضر بیش از 2275 دانش‌آموز افغان شامل پسر و دختر در مدارس خراسان جنوبی مشغول تحصیل هستند که از این تعداد 1499 دانش‌آموز نفر در شهرستان بیرجند تحصیل می‌کنند و در سال تحصیلی گذشته نیز 2894 دانش‌آموز افغان در خراسان جنوبی تحصیل می‌کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: