• شنبه ۳۱ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-1687-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

موسوی کیا:

زیرساخت‌ها برای رویدادهای فرهنگی آماده شوند

مديرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی گفت: ما  باید ضمن توجه به زیرساخت‌های عمرانی به مسائل فرهنگی و هنری نیز توجه کنیم و تمامی دستگاه‌های مسئول نیز باید در این مسیر قدم بردارند و اهتمام جدی داشته باشند.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، علی اصغر موسوی کیا، عصر روز گذشته 30 فروردین، در مراسم اختتامیه دومین جشنواره ملی مجسمه‌های نمکی تالاب کجی نمکزار نهبندان با تاکید بر اهمیت نشاط اجتماعی در جوامع، اظهار کرد: امروز بحث نشاط اجتماعی در سازمان امور اجتماعی کشور مطرح شده است.

وی افزود: ما از این زاویه می‌توانیم به این موضوع نگاه کنیم که  زیست‌گاه‌ها و تالاب‌های محلی می‌توانند باعث افزایش نشاط اجتماعی و منجر به رونق بیشتر شوند.

مديرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان جنوبی ادامه داد: ما باید ضمن توجه به زیرساخت‌های عمرانی به مسائل فرهنگی و هنری نیز توجه کنیم و تمامی دستگاه‌های مسئول نیز باید در این مسیر قدم بردارند و اهتمام جدی داشته باشند.

موسوی کیا تصریح کرد: به عنوان مثال جشنواره مجسمه‌های نمکی رویداد فرهنگی مهمی در این منطقه محسوب می‌شود که نیاز به فراهم کردن زیرساخت‌هایی دارد و از جمله مهم‌ترین این زیرساخت‌ها جاده این تالاب است که بخشی از آن هنوز خاکی است که مسئولان باید به این موضوع توجه کنند.

تاکید بر حفظ و احیای هنرهای بومی

طاهر   شیخ‌الحکمایی،   هنرمند پیشکسوت مجسمه‌ساز و رئیس هیأت داوران دومین جشنواره مجسمه‌های نمکی، معماری‌ شهر بیرجند را از نمونه‌های هنر بومی این استان برشمرد و اظهار کرد: من نگران هستم که معماری‌های جدید جای این هنرهای بومی را بگیرند و این هویت ملی را از بین ببرند؛ همانند خیلی از بناهایی که تاکنون از بین رفتند و ما امیدواریم که بار دیگر احیا شوند.

وی به حضور هنرمندان بومی در این جشنواره اشاره و خاطرنشان کرد: تنوع آثار در این رویداد هنری آنقدر زیاد بود که حتی مقایسه دو اثر را برای هیأت داوران سخت کرده بود اما به هر صورت هیأت داوران تلاش کرد که با دقت نظر و معیارهایی که از پیش مشخص شده بود، آثار را داوری کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: