• چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-1614-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

مدیرکل ورزش وجوانان خراسان جنوبی تاکید کرد:

نقش موثر جهاددانشگاهی در هویت سازی جوانان

مدیرکل ورزش وجوانان خراسان جنوبی بر نقش موثر جهاددانشگاهی در هویت سازی جوانان تاکید کرد و گفت: بحران هویتی که امروز با آن مواجه‌ایم بخشی‌ از آن به دلیل عدم شناخت پیشینه فرهنگی و تاریخی ما است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، مهران سرپرست، روز گذشته سوم اردیبهشت ماه، در دیدار با رییس و معاونان جهاددانشگاهی استان اظهار کرد: اشتراکات فراوانی در حوزه ماموریت‌ها بین دو نهاد جهاددانشگاهی و اداره کل ورزش و جوانان وجود دارد که می‌تواند در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه جوانان در حوزه اجتماعی و فرهنگی جایگاه تعریف شده‌ای ندارند، گفت: برندسازی فرهنگی بحث مهمی است که باید موردتوجه قرار گیرد و جهاددانشگاهی با برگزاری بسیاری از برنامه‌ها در این زمینه نقش مهمی را ایفا می‌کند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه بسیاری از جوانان ما هنوز شناختی از خود و هویت خود ندارند، گفت: بحران هویتی که امروز با آن مواجه‌ایم بخشی‌ از ان به دلیل عدم شناخت پیشینه فرهنگی و تاریخی ما است.

جلال الدین صادقی، رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی نیز در این دیدار اظهار کرد: جهاددانشگاهی در حوزه‌های فرهنگی، پژوهشی، آموزشی، تجاری سازی فناوری فعالیت‌های گسترده‌ای دارد.

وی به فعالیت‌های مرکز افکار سنجی(ایسپا) جهاددانشگاهی اشاره کرد و افزود: ایسپای خراسان‌جنوبی وابسته به جهاددانشگاهی در تولید اطلاعات دقیق حاصل از اجرای طرح‌های پژوهشی و افکارسنجی توانسته نقشی کلیدی در تصمیم سازی و تصمیم گیری مسوولان داشته باشد.

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه اصول بنیادین و اساسی ایسپا در طراحی و اجرای فعالیت‌های پژوهشی و نظرسنجی و تاکید بر معیارهای دقیق علمی و فنی است، افزود: از نتایج این نظرسنجی‌ها و بررسی‌ها طیف وسیعی از نهادها و سازمان‌های تصمیم‌ساز در بخش دولتی و شرکت‌های خصوصی بهره‌مند شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر سازمان دانشجویان و خبرگزاری ایسنا در دانشگاه‌های استان فعال است، تصریح کرد: فعالیت این دفاتر در دانشگاه‌ها به منظور ارائه خدمات فرهنگی دانشجویی و انتقال به موقع و درست اخبار دانشگاه‌ها است.

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان، در مقاطع کاردانی و کارشناسی در رشته‌های مختلف، پذیرش دانشجو دارد، افزود: همچنین جهاددانشگاهی استان، آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت در گروه‌های مختلف پزشکی، فنی و مهندسی، کشاورزی، علوم انسانی، مدیریت و خدمات اجتماعی را به دانشجویان و عموم مردم ارائه می‌کند که با استقبال خوبی مواجه شده است.

وی اظهار کرد: در موضوع پژوهش در جهاددانشگاهی به صورت ویژه در دو موضوع گیاهان دارویی و آسیب‌های اجتماعی ورود پیدا کرده‌‌ایم.

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی به احداث مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اشاره کرد و ادامه داد: از اهداف این پروژه می‌توان به جذب گردشگر به صورت هدفمند، انجام تحقیقات کاربردی در حوزه گیاهان دارویی، بازاریابی و برندسازی فرآورده‌های گیاهان دارویی، حذف واسطه‌ها، پشتیبانی پایان نامه‌های ارشد و دکترا، آموزش و بهینه سازی تولید و فرآوری گیاهان دارویی اشاره کرد.

صادقی بر همکاری جهاددانشگاهی و اداره کل ورزش و جوانان در حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی و پژوهشی تأکید کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: