• چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-2014-5
  • خبرنگار : 208
  • منبع خبر : ----

نرخ بیکاری در خراسان جنوبی 8.5 درصد است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی گفت: نرخ بیکاری خراسان جنوبی در اسفندماه سال گذشته نیز 8.5 درصد بوده است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، عباس رکنی، امروز ۴ اردیبهشت در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: نرخ بیکاری کشور در سال 96 حدود 11.9 درصد بوده اما در خراسان جنوبی نرخ بیکاری 11.5 درصد بوده است.

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری خراسان جنوبی در سال گذشته نیز 8.5 درصد بوده است، گفت: خراسان جنوبی در جذب اعتبارات تسهیلات اشتغال پایدار جز پنج استان برتر کشور بوده و این تسهیلات در کاهش نرخ بیکاری موثر بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی افزود: همچنین تعداد دادخواست‌های ارائه شده در سال میزان 632 مورد بوده اما در سال 97 این آمار به 518 دادخواست رسیده و با کاهش 18 درصدی در این زمینه روبرو بودیم.

رکنی تصریح کرد: تعداد جویندگان کار ثبت نام شده در کاریابی‌های استان طی سال گذشته 3233 نفر بودند و تعداد فرصت‌های شغلی به کاریابی‌ها نیز 4170 فرصت شغلی بوده و 1459 نفر در این مدت از طریق کاریابی‌ها به کار گمارده شدند.

وی ادامه داد: تعداد بیمه شدگان اجباری در سال 96 بیش از 7400 نفر بوده که این میزان در سال گذشته به 77 هزار و 238 نفر رسیده و چهار درصد رشد داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در سال گذشته 570 کارگر در طرح کارورزی شرکت کردند که از این تعداد 151 نفر در همان واحدهای تولیدی ادامه کار دادند.

رکنی با بیان اینکه خراسان جنوبی در طرح کارورزی رتبه پنجم و در طرح مهارت آموزی رتبه دوم کشور داشته است، اظهار کرد: در سال گذشته 2254 مجوز مشاغل خانگی در استان صادر شده و از ابتدای سال 97 تاکنون 22 میلیارد و 500 میلیون تومان در مشاغل خانگی طرح وجود داشته است.

وی با بیان اینکه 8582 تعاونی فعال با احتساب سهام عدالت در استان است، افزود: همچنین در سال گذشته 51 فقره حادثه ساختمانی و چهار فقره حادثه فوتی وجود داشته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به برنامه‌های هفته کار و کارگر در استان، خاطرنشان کرد: همایش بزرگداشت روز جهانی ایمنی و بهداشت کار، مراسم جشن و تجلیل از کارگران، کارفرمایان و کارآفرینان برتر، کویرنوردی، جشن بزرگ خانوادگی کارگران، غبارروبی گلزار شهدای گمنام، یادواره شهدای کارگر شهرستان قاین، گردهمایی تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، آیین تجلیل از کارگران، گروه‌های کار و واحد نمونه استان و برگزاری مسابقات ورزشی از جمله این برنامه‌ها است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: