• چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-2214-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

شهردار بیرجند خبر داد:

اجرای طرح مدیریت پسماند تا پایان سال در تمامی محلات بیرجند

شهردار بیرجند اظهار کرد: قرارداد اولیه اجرای طرح مدیریت پسماند برای تفکیک از مبدا با پیمانکار امضا شده است که تا پایان سال در تمامی محلات اجرا می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، محمدعلی جاوید، امروز ۴ اردیبهشت، در نشست خبری با اصحاب رسانه از تعیین تکلیف پارکینگ پروژه هلال در خیابان طالقانی بیرجند خبر داد و گفت: طبق رایزنی‌های صورت گرفته مجری پروژه باید تا پایان فروردین ماه امسال برنامه اجرایی خود را برای عملیاتی کردن تامین پارکینگ ارائه می‌داد که امیدواریم اجرایی شود در غیر این صورت برابر کمیسیون ماده 100 شهرداری از ادامه پروژه جلوگیری می کند. 

وی ادامه داد: طرح مدیریت پسماند نیاز به فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و ابزار و امکانات دارد که امیدواریم به مرور در کل سطح شهر اجرایی شود. 

وی بیان کرد: قرارداد اولیه اجرای طرح مدیریت پسماند برای تفکیک از مبدا با پیمانکار امضا شده است که ابتدا از محدوده مهرشهر آغاز و تا پایان سال در تمامی محلات اجرا می‌شود.

شهردار بیرجند بیان کرد: فاز اول پارک خطی در بلوار پیامبر اعظم(ص) همزمان با شروع ماه مبارک رمضان افتتاح می‌شود و پیست پیاده روی و دوچرخه سواری قابلیت بهره برداری دارد که 2.5 کیلومتر سمت غربی و شرقی نیز امسال به بهره برداری خواهد رسید. 

جاوید با اشاره به افتتاح طرح فرزان در آینده نزدیک، افزود: مسائل ایمنی که مربوط به شهرداری بوده در این پروژه انجام گرفته و اگر اقدامات اولیه شرکت توزیع نیروی برق اجرایی می‌شد زودتر از این باید پروژه به بهره برداری می‌رسید. 

وی ادامه داد: اجرای سامانه‌های نوین آبیاری در فضاهای سبز رویکرد جدید در حوزه شهری است که سال گذشته با این روش میزان مصرف آب شهرداری حدود 27 درصد کاهش یافت که امسال نیز همین رویه دنبال می شود. 

شهردار بیرجند بیان کرد: ساخت میدان اجتماعات شهر از پروژه‌های مهم شهرداری در سال جاری است و زیباسازی میادین، بلوار صیاد شیرازی و ساخت پارکینگ طبقاتی در خیابان حکیم نزاری امسال دنبال می‌شود. 

جاوید با بیان اینکه ساماندهی میدان شهدای عبادی و میدان فرودگاه نیز در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: امیدواریم امسال شهرداری بتواند با ورود به بند دره طرح جدید گردشگری را اجرا کند. 

وی درباره مطالبات شهرداری از دستگاه‌های اجرایی، یادآور شد: تمامی مطالبات تا پایان سال 96 از محل عوارض ساختمان مشخص و به همه دستگاه‌ها ابلاغ شده است. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: