• پنجشنبه ۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-2514-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

تداوم کاهش دما در خراسان جنوبی

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی گفت: کاهش دما در استان از دو شب گذشته آغاز شده و امشب نیز تا دو درجه سانتی گراد کاهش دما خواهیم داشت.

علیرضا خندان رو در گفت و   گو   با   خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی با بیان اینکه روند کاهشی دمای هوای استان از دو شب گذشته آغاز شده است، اظهار کرد: تداوم سرمای هوا، وزش باد و افزایش ابر در برخی نقاط استان، پدیده جوی غالب در آخر هفته است.

وی افزود: در 24 ساعت گذشته شهرستان نهبندان با 24 درجه سانتی گراد گرم ترین و زهان با 2 درجه سانتی گراد سردترین شهرستان استان بوده است.

مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی توصیه‌هایی نیز به کشاورزان و بهره برداران داشت و افزود: کشاورزان باید در این روند کاهشی دما با کارشناسان جهاد کشاورزی هماهنگی و مشاوره لازم را برای کاهش خسارات داشته باشند.

خندان رو یادآور شد: کنترل دما در استراحتگاه‌های پرورشی، تامین سوخت مورد نیاز گلخانه‌ها و سالن‌های پرورشی، کنترل دما و تامین سوخت در مرغداری‌ها، آبیاری سنگین باغات و مزارع، پوشاندن نهال‌های جوان با گونی، آتش زدن بقایای گیاهی باقی مانده در سطح باغات  و استفاده از بخاری‌های باغی نیز از دیگر روش‌های پیشگیری کشاورزی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: