• شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-7314-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی:

توسعه هر کشور در گرو تربیت انسان‌های صاحب ایده است

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: توسعه علمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هر کشور نیازمند تربیت انسان‌های با جسارت و صاحب ایده بوده و متور محرکه این امر دانشگاه است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، جلال الدین صادقی، امروز 14 اردیبهشت، در مراسم اختتامیه مرحله استانی هشتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان در دانشگاه بیرجند اظهار کرد: یکی از شاخصه‌های توسعه یافتگی هر جامعه در تمام ابعاد، دانشگاه‌های کشور هستند.

وی با بیان اینکه دانشگاه نماد بالاترین سطح علم و فرهنگ است، افزود: از طرفی توسعه علمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی هر کشور نیازمند تربیت انسان‌های با جسارت و صاحب ایده است.

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه موتور محرکه در تمام این مسیر دانشگاه است، تصریح کرد:  کنترل احساسات نقش کلیدی در بخش مناظرات ایفا می‌کند.

صادقی با اشاره به اینکه مناظره، کمک به توانمندسازی دانشجویان برای ابراز ایده‌ها در فضای آزاد است، اظهار کرد: جوانان، عاملان اندیشه ناب، نو و با ارزش هستند.

وی بیان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند: « برای بیدار کردن عقل جمعی چاره‌ای جز مشاوره و مناظره نیست».

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با گلایه از مدیران ارشد برای عدم حضور در مناظرات دانشجویی، خاطرنشان کرد: نمی‌توان پشت تریبون‌ها از بحث‌های آزاد دفاع کرد اما وقتی نیاز به حضور است، در این مناظرات که بحث ‌های آزاد در آن مطرح می‌شود، حضور نداشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: