• سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-9514-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

گل محمدی خراسان جنوبی؛ نیازمند ایجاد صنایع فرآوری تخصصی

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: ایجاد صنایع فرآوری تخصصی، تخصیص تسهیلات کم بهره سرمایه‌ای و سرمایه در گردش و ارتقاء دانش فنی بهره‌برداران برای افزایش عملکرد از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند زمینه ساز افزایش سود تولید کنندگان گل محمدی و کشاورزان شود.

عبدالرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: سطح زیر کشت گل محمدی در خراسان جنوبی در سال گذشته ۱۵۸ هکتار بوده که از این میزان ۱۰۲.۵ هکتار بارور و مابقی غیر بارور بوده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود که در سال ۹۸ میزان ۲۸۰ تن گل محمدی از مزارع گل خراسان جنوبی برداشت کنیم، افزود: میزان برداشت گل محمدی از مزارع و باغات خراسان جنوبی در سال ۹۶ به میزان ۲۵۸ تن و در سال ۹۷ به میزان ۲۶۵ تن بوده است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: ارزش ریالی تولید سال 96 به مبلغ ۱۶ هزار و ۷۷۶ میلیون ریال (۱۶۷۷۶ میلیون ریال) و سال ۹۷ به مبلغ ۲۳ هزار و ۸۵۰ میلیون ریال ۲۳۸۵۰( میلیون ریال) بوده است.

رضایی ادامه داد: بدون شک ایجاد صنایع فرآوری تخصصی، تخصیص تسهیلات کم بهره سرمایه‌ای و سرمایه در گردش و ارتقاء دانش فنی بهره‌برداران برای افزایش عملکرد از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند زمینه ساز افزایش سود تولید کنندگان گل محمدی و کشاورزان شود.

وی در زمینه موانع افزایش تولید گل محمدی در خراسان جنوبی، یادآور شد: شوری منابع آب و خاک، تغییرات اقلیم و مهم‌تر از تمام این عوامل، نبود صنایع فرآوری تخصصی از موانع افزایش تولید گل محمدی در خراسان جنوبی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: