• چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-11114-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

اعزام 3 کاروان سلامت به مناطق سیل زده خراسان جنوبی

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از اعزام سه کاروان سلامت به منظور ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، مشاوره و آموزشی رایگان به مناطق آسیب دیده از سیلاب در شهرستان‌های بشرویه، سربیشه و زیرکوه خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، احمد بخشی امروز 18 اردیبهشت، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه یکی از اهداف جمعیت هلال احمر حمایت از سلامت انسان‌ها و کاهش آلام و رنج‌های بشری است، گفت: کاروان سلامت جمعیت هلال احمر به منظور ارائه خدمات بهداشتی، درمانی، مشاوره و آموزشی رایگان به مناطق آسیب دیده از سیلاب در شهرستان‌های بشرویه، سربیشه و زیرکوه اعزام شدند.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی از اعزام سه کاروان سلامت به این شهرستان‌ها از ابتدای هفته هلال احمر خبر داد و گفت: تیم‌های کاروان سلامت استان متشکل از متخصص داخلی، پزشک عمومی، کارشناس مامایی، کارشناس مبارزه با بیماری‌ها، مربی امداد، 12 امدادگر داوطلب و 10 نفر از پرسنل بودند که در این طرح مشارکت کردند.

بخشی با بیان اینکه اهالی 10 روستا از خدمات کاروان سلامت بهره مند شدند، افزود: ویزیت رایگان، توزیع داروی رایگان، مشاوره و برگزاری کارگاه‌های آموزشی از مهم‌ترین خدمات ارائه شده در این کاروان‌ها بوده است.

وی ادامه داد: ارزش ریالی این خدمات 140 میلیون ریال بوده و تعداد 230 نفر از اهالی روستایی از این خدمات بهره مند شده‌اند.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: همزمان با هفته هلال احمر در روز پنج شنبه 19 اردیبهشت نیز یک کاوران سلامت از شهرستان طبس به مناطق عشق‌آباد و چاه مسافر اعزام خواهند شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: