• دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-19414-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

65 قنات خراسان جنوبی جانی تازه می‌گیرند

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از ابلاغ ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار ملی برای بازسازی و مرمت قنوات استان در سال ۹۸ خبر داد و گفت: در صورت تخصیص کامل این اعتبار، مراحل کامل احیا و مرمت 65 رشته قنات انجام خواهد شد.

محمدحسن غلامی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: این میزان اعتبار بر اساس شاخص‌های مقدار آب‌دهی قنوات‌، تعداد بهره‌بردار قنات، مشارکت بهره‌برداران‌، طول قنات و سابقه استفاده از اعتبارات سال‌های گذشته بین شهرستان‌های خراسان جنوبی توزیع می‌شود.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه این اعتبارات بلاعوض است، افزود: هزینه مرمت هر رشته قنات توسط کارشناسان جهاد کشاورزی برآورد می‌شود که 85 درصد هزینه از سوی دولت به صورت بلاعوض و 15 درصد توسط بهره‌برداران پرداخت می‌شود.

وی اعتبار اختصاص یافته سال گذشته برای احیای و مرمت قنوات در استان را 8 میلیارد و 800 میلیون تومان اعلام و بیان کرد: با این اعتبار بخشی از مرمت و بازسازی 111 رشته قنات انجام شد.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی هزینه هر کیلومتر کول گذاری قنات را 350 میلیون تومان ذکر کرد و یادآور شد: این استان با 6252 رشته قنات رتبه دوم کشور به لحاظ تعداد قنوات را دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: