• یکشنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-7914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

گسترش فعالیت‌های جهاددانشگاهی خراسان جنوبی به خارج از مرزهای کشور

در نشست با نماینده وزارت خارجه در خراسان جنوبی، بر گسترش فعالیت‌های جهاددانشگاهی خراسان جنوبی به خارج از مرزهای کشور تاکید شد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی، جلال الدین صادقی، رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، امروز 12 خرداد، در دیدار با رییس نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی به معرفی فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه‌های پژوهشی، آموزشی و فرهنگی پرداخت.

وی ادامه داد: معاونت پژوهشی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی متناسب با مأموریتی که جهاددانشگاهی کشور به آن واگذار کرد، در سه محور گیاهان دارویی استراتژیک شامل؛ عناب، زرشک و زعفران، آسیب‌های اجتماعی  و مدیریت شهری و روستایی پرداخته و اقداماتی انجام داده است.

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با بیان اینکه در حوزه آموزش‌های کوتاه مدت؛، آموزش های ضمن خدمت ، آموزش عالی، مرکز آزمون و کالج زبان های خارجی جهاددانشگاهی را داریم، گفت: در حوزه فرهنگی خبرگزاری‌های ایسنا، ایکنا، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا)، سازمان دانشجویان، دفتر مطالعات فرهنگی و اجتماعی و فرهنگسرای ابن حسام فعالیت دارند.

صادقی بیان کرد: خراسان جنوبی برای شناساندن نیاز به برند فرهنگی دارد و ابن حسام و جشنواره ابن حسام از اقدامات مهم در این خصوص است.

وی تصریح کرد: خراسان جنوبی، استان کم بهره‌ای است که فعالیت اقتصادی جمعیت روستایی آن وابسته به کشاورزی از جمله گیاهان دارویی است که  جهاددانشگاهی در این زمینه مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی را راه‌اندازی کرده است.

رییس جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به برگزاری همایش ملی عناب در 3 و 4 شهریورماه، گفت: با برگزاری این همایش به دنبال معرفی محصول عناب به ایران و نشر فرهنگ استفاده از آن هستیم.

محمد عجم، رییس نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی نیز در این دیدار اقدامات جهاددانشگاهی را بارز و شایسته تقدیر عنوان کرد و ضمن حمایت از برگزاری همایش ملی عناب، پیشنهاداتی در این زمینه ارائه داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: