• دوشنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-9114-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

احداث ۱۵۵ پروژه ورزشی در خراسان‌ جنوبی

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: ۱۵۵ پروژه ورزشی در سطح خراسان جنوبی در حال اجرا است که از این تعداد ۷۰ پروژه با همکاری خیرین احداث می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، مهران سرپرست، امروز ۱۳ خرداد، در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: فرصت خوب رسانه و ظرفیت خوب رسانه می‌تواند بزرگترین عامل اثرگدار در مخاطب باشد.

وی با تاکید بر نقش و جایگاه رسانه و ضرورت تعامل با رسانه‌ها، تصریح کرد: امیدواریم از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی بیان کرد: امروز باید در دستگاه‌ها برنامه داشت و نمی‌توان تنها با نظریه پردازی کارها را پیش برد.

سرپرست با اشاره به اینکه توزیع متوازن امکانات و منابع از سیاست‌های ما در سال گذشته بود، افزود: گاهی جنس فضای فکری استان به اجرای برنامه‌ها آسیب می‌زند.

وی بیان کرد: باید همه مناطق استان را یکسان ببینیم و امکانات و توزیع امکانات و فرصت‌ها را به صورت متوازن انجام دهیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی دومین استان ورزشکار سازمان یافته در کشور است، تصریح کرد: نزدیک ۴۰۰ هیئت شهرستانی و استانی فعال هستند که ظرفیت بسیار مناسبی در توسعه ورزش است.

سرپرست ادامه داد: طی سال گذشته ۲۵ میلیارد تومان اعتبارات ملی و استانی داشته‌ایم که این میزان در سال جاری افزایش دارد.

وی با اشاره به کمک خیران در افتتاح پروژه‌ها، افزود: ۱۵۵ پروژه ورزشی در سطح خراسان جنوبی در حال اجرا است که از این تعداد ۷۰ پروژه با همکاری خیرین احداث می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه پروژه‌ها در ۱۱ شهرستان استان متوازن نیست که سعی داریم این فاصله‌ها را از بین ببریم، اظهار کرد: سعی می‌کنیم تا سال ۱۴۰۰ سرانه فصای ورزشی را به عدد ۰.۷ برسانیم.

سرپرست با بیان اینکه با توزیع اعتبارات کنونی عقب ماندگی بعضی از شهرستان‌ها جبران نمی‌شود، تصریح کرد: پروژه‌های در حال اجرا از نظر کیفیت و سلامت در سطح عالی قرار دارد.

وی با اشاره به افتتاح ۱۲ چمن ورزشی طی ماه آینده، اظهار کرد: طی سال جاری سالن تیراندازی استان از محل اعتبارات ملی کلنگ زنی می‌شود تا در بازه ای دو ساله به اتمام برسد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با اشاره به اینکه هر شهرستان باید یک مجموعا آبی داشته باشد، بیان کرد: اکنون سه شهرستان خوسف، زیرکوه و سربیشه از استخر ندارند که امید است تا پایان سال ۹۸ مشکلات رفع و این کمبود برطرف شود.

سرپرست ادامه داد: سیاست دوم ما بحث برخورداری شهرستان‌ها از سالن خوب ورزشی است و اولویت بعدی افتتاح پروژه‌های ورزشی در مناطق آسیب پذیر شهر مانند شمال شهر بیرجند است.

وی با بیان اینکه پروژه‌های راکد در حال تعیین تکلیف است، اظهار کرد: تشکیل شورای ورزش همگانی استان به ریاست استاندار یکی از برنامه‌های سال جاری است.

سرپرست تصریح کرد: طرح استعدادیابی در مدت یک و نیم ماه با مبنای مدرسه، معلم ورزش در سطح دانش آموزان خراسان جنوبی اجرایی می‌شود.

وی اظهار کرد: در حوزه شطرنج از سال آینده جام خاوران بین‌المللی شده و وارد تقویم فدراسیون شده تا هر ساله در بیرجند برگزار شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با بیان اینکه آئین تجلیل از قهرمانان استان ۲۳ خرداد ماه در بیرجند برگزار می‌شود، بیان کرد: استادیون ورزشی غدیر بیرجند یکی از سازه‌های بزرگ استان است که با هزینه‌هایی که شده باید آن را حفظ کرده و ارتقا دهیم.

سرپرست با بیان اینکه ورزش کارکنان دولت به طور جدی دنبال می‌شود، تصریح کرد: تاسیس خانه‌های ورزش روستایی و برگزاری انواع جشنواره‌ها و همایش‌ها از دیگر برنامه‌های کاری است.

وی با اشارا به اینکه به بیش از ۹۵ درصد وعده‌ها و قول‌های خود عمل کرده‌ایم، یادآور شد: در دی ماه سال جاری نمایندگان مسابقات بین‌المللی اسکواش برای ارزیابی به خراسان جنوبی سفر می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: