• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-17314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آمار ثبت کنترل فشار خون در خراسان جنوبی از مرز 130 هزار نفر گذشت

دبیر کارگروه ارتباطات و اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشارخون در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از ثبت فشارخون حدود ۱۳۰ هزار نفر از مردم استان در سامانه‌های یکپارچه بهداشت(سیب)، سلامت و خوداظهاری این برنامه خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، شیرعلی یعقوب پور اظهار کرد: در طرح ملی کنترل فشار خون پوشش ۵۰ درصدی(حدود ۱۹۰ هزار نفر) غربالگری فشار خون جمعیت هدف(حدود ۳۸۰ هزارنفر) مورد نظر است.

وی افزود: از آغاز اجرای طرح تا روز گذشته، حدود ۱۳۰ هزار نفر از گروه هدف در استان خراسان جنوبی مورد غربالگری فشارخون قرار گرفتند.

دبیر کارگروه ارتباطات و اطلاع رسانی بسیج ملی کنترل فشارخون در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه خدمات رایگان این طرح در خانه‌های بهداشت، پایگاه‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت، بیمارستان‌ها و ایستگاه‌های ثابت و سیار به هم استانی‌ها ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: در این طرح افرادی که بر اساس غربالگری صورت گرفته فشار خون آن‌ها از مقدار طبیعی بیشتر باشد، به پزشک عمومي نزديک‌ترين واحد بهداشتي محل سکونت ارجاع داده مي‌شوند تا در صورت تاييد اين بيماري توسط پزشک، اقدامات کنترل و درمان براي آنان انجام شود.

یعقوب پور با بیان اینکه این طرح به صورت رایگان برای تمامی افراد بالای ۳۰ سال، مادران باردار و بیماران کلیوی از ۲۷ اردیبهشت ماه آغاز و تا ۱۵ تیرماه ادامه خواهد داشت، یادآور شد: از جامعه هدف این طرح در استان دعوت می‌کنیم تا با ارائه کارت ملی در مراجعه به ایستگاه‌های ثابت و سيار مذکور و يا ثبت در سامانه salamat.gov.ir نسبت به کنترل و غربالگري فشارخون خود اقدام کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: