• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-17814-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

ارتقای سواد فضای مجازی در روستاهای خراسان جنوبی

مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان‌جنوبی   گفت:   آمادگی داریم در روستاها بحث سواد فضای مجازی را با برگزاری کارگاه و اعزام مدرسین در تابستان  دنبال کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، سعید کسرایی نیا، امروز 27 خرداد، در کارگروه فرهنگی اجتماعی شورای پیشگیری از وقوع جرم استان خراسان جنوبی، با موضوع بررسی اثر احتمالی توسعه اینترنت پرسرعت روستایی در گسترش آسیب‌های اجتماعی   با اشاره به رونمایی از برنامه پنج ساله سازمان فضای مجازی سراج در استان افزود: این برنامه برای شامل برنامه‌های هدفمند و برگرفته از برنامه پنجم و ششم توسعه و توصیه بزرگان است و در آن 15 راهبرد محتوایی، 22 راهبرد عملیاتی، 10 راهبرد ویژه بیانیه گام دوم انقلاب و 18 سرفصل کمی دارد.

وی افزود: تلاش شده در برنامه پنج ساله سازمان سراج استان به سه اصل محتوا محوری در فضای مجازی، سواد فضای مجازی و گسترش شبکه نیروهای انقلابی و مومن توجه شود.

مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان ‌جنوبی با اشاره به اینکه فضای مجازی در استان در حوزه تولید محتوای خوب ضعف دارد، تصریح کرد: لازم است سواد فضای مجازی نیز در استان ارتقاء یابد.

کسرایی نیا با بیان اینکه دفاتر شهرستانی سازمان سراج در سال جاری شکل گرفتند، افزود: شبکه فعالیتی سازمان سراج در حال توسعه است.

وی با تاکید بر نظارت بر جوانان و نوجوانان در فضای مجازی، اظهار کرد: اگر درست برنامه‌ریزی کرده و فضای واقعی را با فضای مجازی همراه کنیم، می‌توانیم اثرگذار باشیم.

مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج در خراسان ‌جنوبی خاطرنشان کرد: برای اینکه در این حوزه اثرگذار و موفق عمل کنیم، لازم است شبکه فعالان فضای مجازی شکل بگیرد و برای آن کار تعریف کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: