• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-18614-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

یک میلیارد تومان کلاهبرداری اینترنتی در سه ماه

رئیس پلیس فتای خراسان‌جنوبی گفت: در سه ماهه نخست سال گذشته حدود ۳۱۹ میلیون تومان از طریق فضای مجازی از مردم خراسان‌جنوبی کلاهبرداری شده است که این میزان در سه ماهه امسال به یک میلیارد تومان رسیده است و باید توجه کرد بسیاری از کلاهبرداری‌های اینترنتی گزارش نمی‌شود و این آمار قطعا بیشتر از این است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، سرهنگ علی محمدپور، امروز ۲۷ خرداد، در کارگروه فرهنگی و اجتماعی شورای پیشگیری از وقوع جرم خراسان‌جنوبی با موضوع بررسی اثر احتمالی توسعه اینترنت پرسرعت روستایی در گسترش آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: در سه ماهه نخست امسال جرائم سایبری خراسان جنوبی نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶۳ درصد رشد داشته است.

وی به رشد ۲۰۳ درصدی جرائم مالی سایبری در فضای مجازی خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: در سه ماهه ابتدای امسال کشف جرائم و مجرمان اینترنتی نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲۹ درصد افزایش داشته است.

رئیس پلیس فتای خراسان‌جنوبی بیان کرد: در سه ماهه نخست سال گذشته حدود ۳۱۹ میلیون تومان از طریق فضای مجازی از مردم خراسان‌جنوبی کلاهبرداری شده است که این میزان در سه ماهه امسال به یک میلیارد تومان رسیده است و باید توجه کرد بسیاری از کلاهبرداری‌های اینترنتی گزارش نمی‌شود و این آمار قطعا بیشتر از این است.

محمدپور با اشاره به اینکه مجرمان حوزه مزاحمت‌های اینترنتی، عکس‌های مستهجن و مزاحمت‌های نوامیس از داخل استان هستند، تصریح کرد: باید قبل از اینکه پهنای باند اینترنت وارد روستاها شود، نسبت به آگاهی بخشی جوانان روستایی کار کرد.

وی با اشاره به اینکه سبک زندگی اصیل ایرانی و اسلامی در زندگی شهرنشینی دچار تغییر شده است، افزود: با ورد اینترنت پرسرعت به زندگی‌ها دسترسی‌ها بیشتر شده و در کنار آن باید آگاهی بخشی لازم نیز صورت گیرد.

رئیس پلیس فتای خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: پلیس فتا در خراسان جنوبی تنها در شهرهای بیرجند و طبس وجود دارد و شعبه تخصصی جرائم سایبری و اینترنتی در مجامع قضایی شهرستان‌ها وجود ندارد که لازم است به این مسئله نیز توجه کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: