• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-18714-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

مجهز شدن ۷۵۰ روستای خراسان جنوبی به اینترنت پرسرعت

مدیرکل ارتباطات و فناوری خراسان‌جنوبی گفت: در حال حاضر ۷۵۰ روستای استان تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار دارند و برای حدود ۷۵۰ روستای بالای ۲۰ خانوار نیز دکل و فنداسیون انجام شده است و تا شهریور ماه کار ۵۰ درصد این روستاها انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، علی دلگیر،  امروز ۲۷ خرداد، در کارگروه فرهنگی و اجتماعی شورای پیشگیری از وقوع جرم خراسان‌جنوبی با موضوع بررسی اثر احتمالی توسعه اینترنت پرسرعت روستایی در گسترش آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: در حوزه فضای مجازی سه لایحه محتوا، خدمات و کاربردها و زیرساخت‌ها متصور است که برای لایحه زیر ساخت سند توسعه نوشته شده است.

وی ادامه داد: ۸۰ درصد تکالیف سند توسعه لایحه زیر ساخت فضای مجازی محقق شده و ۲۰ درصد باقیمانده تا پایان سال در مناطق روستایی محقق می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری خراسان‌جنوبی گفت: دولت دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در زمینه زیرساخت ارتباطات و اینترنت در روستاها هزینه و بخش خصوصی نیز ۷ هزار میلیارد تومان توسعه لایه زیرساخت سرمایه‌گذاری کرده است.

دلگیر بیان کرد: طبق برنامه تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار باید تا انتهای سال به اینترنت پر سرعت و خدمات مرتبط به آن متصل شوند.

وی یادآور شد: در خراسان‌جنوبی سایت‌های موفقی در زمینه اشتغال‌زایی و کسب و کار فعالیت دارند که با معرفی آنان به جوانان می‌توان راه درست استفاده از فضای مجازی را آموزش داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: