• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-18814-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

حذف و مسدود کردن فضای مجازی کارساز نیست

معاون دادگستری خراسان‌جنوبی گفت: حذف و مسدود کردن فضای مجازی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی پاسخگو نیست، بلکه به جای این کار باید به سمت آگاه سازی پیش رویم.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام یدالله وحدانی‌نیا، امروز ۲۷ خرداد، در کارگروه فرهنگی و اجتماعی شورای پیشگیری از وقوع جرم خراسان‌جنوبی با موضوع بررسی اثر احتمالی توسعه اینترنت پرسرعت روستایی در گسترش آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: در کنار فرصت‌های فضای مجازی اگر از تهدیدات غفلت کنیم، شاهد آسیب‌هایی چون تعارضات خانوادگی و بحران هویت در بین جوانان جامعه خواهیم بود.

وی ادامه داد: فضای مجازی و اینترنت از جمله ابزارهای متداول در زندگی اجتماعی و فردی مردم شده و براساس نظر برخی کارشناسان در دهکده جهانی زندگی علمی بدون اینترنت معنا ندارد.

معاون دادگستری خراسان‌جنوبی بیان کرد: با توجه به اینکه دولت برای گسترش اینترنت روستایی برنامه دارد، لازم است در راستای افزایش سواد کار در فضای مجازی در روستاها نیز تلاش صورت گیرد.

وحدانی‌نیا به گفتمان رهبر انقلاب اسلامی در زمینه فضای مجازی، تصریح کرد: باید نسبت به گذشته مدیریت بهتری در فضای مجازی داشته باشیم.


محمدرضا اعراب شیبانی، معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه گفت: بی شک هر پدیده نو ظهوری بی‌شک آسیب‌های خاص خود را به همراه دارد که فضای مجازی نیز همینگونه است.

وی افزود: اینکه انتظار داشته باشیم این فضا بدون آسیب اجتماعی باشد، انتطاری بعید است، اما باید با راهکارهای مناسب و منطقی راهی برای پیشگیری از افزایش میزان آسیب‌ها و در نهایت کاهش آن بیابیم.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان‌جنوبی بیان کرد: سؤال اینجاست که آیا توانسته‌ایم در بستر سایبر محتوای علمی مناسب برای جوانان و پژوهشگران ارائه دهیم که پاسخ منفی است.

اعراب شیبانی یادآور شد: زمانی که دانشجویی این نکته را بیان می‌کند که برای منابع مورد نیاز پایان نامه ارشد خود نتوانسته چند سایت معتبر با محتوای دقیق علمی بیابد، این امر نشان از بی توجهی به موضوع محتوا در فضای مجازی دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: