• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-19014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

افزایش 42درصدی کشفیات مواد مخدر در خراسان‌جنوبی

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای امسال بالغ بر ۱۰ تن انواع مواد مخدر در استان کشف شده و نسبت به مدت سال گذشته ۴۲ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، محمد رضا حسنی‌مقدم امروز 28 خرداد جاری در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در حال حاضر ۱۴ هزار نفر تحت درمان در مراکز اقامتی هستند، گفت: تاکنون 3000 نفر در مراکز اقامتی درمان شده‌اند .

وی با بیان اینکه درمان در مراکز درمانی بعد از بهبود یافتگی باید ادامه داشته باشد، بیان کرد: بهبود یافتگان باید بعد ار درمان در زمین‌های اجتماعی، معیشت و اشتغال دنبال شود .

حسنی‌مقدم ادامه داد: طی سال گذشته تعهدات اشتغال برای هر بهبود یافته پرداخت ۱۰ میلیون تومان بوده که بالغ بر ۲۰۰ نفر این تسهیلات را دریافت کرده‌اند .

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی تصریح کرد: از ابتدای امسال بالغ بر ۱۰ تن انواع مواد مخدر در استان کشف شده و نسبت به مدت سال گذشته ۴۲ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه توقیف خودرو ۲۳ درصد افزایش و دستگیرشدگان مرتبط با مواد مخدر ۱۱ درصد کاهش داشته است، گفت: عمده نوع کشفیات امسال تریاک، مورفین و حشیش بوده و طی سال گذشته قریب به ۴۷ تن انواع مواد مخدر در استان کشف شده است .

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی اظهارکرد: شعار امسال سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر «سلامت همگام عدالت و عدالت همگام سلامت» است .

وی با بیان اینکه ویژه برنامه‌های مبارزه با مواد مخدر از ۳۱ خردادماه آغاز شده و تا هفتم تیرماه ادامه دارد، افزود: دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، برگزاری نمایشگاه سیار در سطح پارک‌ها، برگزاری میزگرد تخصصی با صدا وسیما، بازدید از ۸۶ مرکز کاهش آسیب استان و برگزاری نمایش خیابانی در پارک توحید، ساعت ۲۱ شب از اول تیرماه تا هفتم تیرماه از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده در روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است .

حسنی‌مقدم اظهارکرد: دیدار با خانواده جانباز، برگزاری کارگاه آموزشی ویژه مسئولان روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی، غبارروبی گلزار شهدا و سخنرانی قبل از خطبه‌ها پیرامون تبیین شعار سال و برنامه‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از جمله برنامه‌های پیش بینی شده است .

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان‌جنوبی تصریح کرد: برگزاری همایش موتور سواری و دوچرخه سواری ویژه بهبودیافتگان مواد مخدر و برگزاری همایش تجلیل از فعالان و سمن‌های حوزه مواد مخدر از دیگر برنامه‌های قابل اجرا است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: