• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-19214-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

350 مسجد خراسان جنوبی پای کار کمک به سیل زدگان آمدند

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌ جنوبی گفت: برای اجرای طرح "جهاد همبستگی ملی"  طبق برنامه‌ریزی که انجام شده، تصمیم گرفته شده که هر مسجدی ساخت خانه‌ای که می‌خواهد انجام دهد را در سامانه " عمران اجتماعی" ثبت کند که در خراسان‌ جنوبی تاکنون اطلاعات بیش از 350 مسجد در سامانه ثبت شده است.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، مهدی هنری، امروز 28 خرداد، در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح "جهاد همبستگی ملی" برای کمک به ساخت واحدهای مسکونی در مناطق سیل زده کشور، اظهار کرد: در خصوص اجرای این طرح طبق برنامه‌ریزی که انجام شده، تصمیم گرفته شده که  هر مسجدی ساخت خانه‌ای که می‌خواهد انجام دهد را در سامانه " عمران اجتماعی" ثبت کند.

وی با بیان اینکه در خراسان‌ جنوبی نیز تاکنون اطلاعات بیش از 350 مسجد در سامانه ثبت شده است، افزود: در استان های سیل زده کشور نیز تاکنون اطلاعات 3100 مورد از منازل آسیب دیده از سیل ثبت شده است.

مسئول بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از این تعداد ثبت شده 1600 واحد احداثی و 1500 واحد تعمیری است، تصریح کرد: برای واحدهایی که تکمیلی و مرمتی است، 7 میلیون تومان و واحدهای احداثی 25 میلیون تومان کمک در نظر گرفته شده است.

هنری با اشاره به سامانه جمع‌آوری کمک‌ها برای طرح جهاد همبستگی ملی، گفت: کد دستوری #11*880* برای کمک به این طرح در نظر گرفته شده که از تمامی هم استانی‌ها درخواست داریم با استفاده از این کد دستوری در این امر نیک و خداپسندانه شریک شوند.

وی خاطرنشان کرد: بزودی امکان انتخاب واحدها در سامانه توسط مساجد فراهم خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: