• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-19614-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

معاون استاندار خراسان‌جنوبی:

برنامه مدیریتی مدونی برای حذف نخاله‌ها در خراسان جنوبی وجود ندارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با گلایه از نورپردازی، زیباسازی، فضای سبز و پاکسازی معابر، اظهار کرد: متأسفانه در ورودی شهرها نخاله ایجاد می‌شود و برنامه‌ مدیریتی مدونی برای حذف نخاله‌ها وجود ندارد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، سیدکمال الدین میرجعفریان، امروز ۲۸ خرداد، در ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان جنوبی اظهار کرد: توسعه صنعت گردشگری نیازمند عزمی همگانی است.

وی با تاکید بر بهره گیری از ظرفیت‌های استان، افزود: باید جاذبه و نشاط روحی و روانی برای مسافران تابستانی ایحاد کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر آسیب شناسی حوادث جاده‌ای، تصریح کرد: رونق صنعت گردشگری نیازمند تأمین زیرساخت‌های فرهنگی و اقامتی است.

میرجعفریان ادامه داد: لازم است رسانه‌ها در راستای شناسایی و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های طبیعی این استان در سطح کشور و فراتر از آن تلاش کنند.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی در راستایی زیباسازی و مناسب سازی ورودی‌ها و خروجی‌های استان تلاش ویژه ای داشته باشند که توجه ویزه شهرداران را می‌طلبد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با گلایه از نورپردازی، زیباسازی، فضای سبز و پاکسازی معابر، اظهار کرد: متأسفانه در ورودی شهرها نخاله ایجاد می‌شود و برنامه‌ مدیریتی مدونی برای حذف نخاله‌ها وجود ندارد.

میرجعفریان بیان کرد: تا زمانی که مرکزی برای جمع‌آوری و تحویل نخاله‌های ساختمانی ایجاد نشود، زباله‌ها از سطح شهر پاک نمی‌شود.

فراهم کردن مراکز اقامتی در خراسان جنوبی

مرتضی عربی، معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی نیز در این جلسه بیان کرد: کمیته‌های مختلف در ستاد اجرایی خدمات سفر نوروزی در ایام نوروز و قبل از این ایام اقدامات خوبی در راستای تأمین سفری ایمن و به یادماندنی برای مسافران انجام دادند.

وی افزود: مراکز اقامتی و فراهم کردن بستر بازدید از جاذبه‌ها باعث شد خراسان جنوبی در ردیف استان‌های برتر کشوری از حیث گردشکری قرار گیرد.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان اینکه طی ایام نوروز ۴۲۵ غرفه بازارچه‌های صنایع دستی در ورودی شهرها برپا شد، تصریح کرد: ۳۸ واحد اقامتگاه بوم گردی، ۹ هتل، ۵۰ سفره خانه سنتی و ۵۰ رستوران بین راهی برای پذیرایی از مسافران آماده شده است.

وجود ۲۷ مجتمع بین راهی

جعفر شهامت، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی نیز از وجود ۲۷ مجتمع بین راهی در استان خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری این تعداد به ۳۰ مجتمع افزایش می‌یابد.

وی افزود: بخشی از راه‌های استان درگیر سیلاب شد اما با کمک دیگر دستگاه‌های اجرایی به خوبی مدیریت شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی بیان کرد: طی سال گذشته مصوبه‌ای برای نصب بیل برد در ورودی‌ها تصویب شد که در صورت تمایل شهرداری‌ها آمادگی همکاری داریم.

شهامت یادآور شد: آمادگی داریم پتانسیل‌های استان را در ورودی و خروجی شهرها معرفی کنیم اما اعتباری برای این مهم نداریم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: