• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-21014-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

طی تابستان صورت می‌گیرد؛

فعالیت ۵۹۹ دستگاه حمل و نقل درون و برون شهری در خراسان جنوبی

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی از آمادگی کامل ناوگان حمل ونقل عمومی مسافربری استان در اجرای طرح سفرهای تابستانی خبر داد و گفت: هم اکنون بیش از 599 دستگاه انواع وسیله نقلیه عمومی برون شهری اعم از ناوگان اتوبوسی ویژه ، vip ، ناوگان سواری کرایه و مینی بوسی در بخش حمل و نقل مسافر فعالیت دارند و آماده ارائه خدمات به مسافران تابستانی در مقاصد مختلف درون و برون استانی هستند.

مهدی گرجی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا متطقه خراسان جنوبی، تکریم ارباب رجوع، رفتار توام با احترام و ادب و خدمات مطلوب در حین سفر برای مسافران و استفاده از محل‌های مناسب و مطمئن برای توقف مسافرین در طول مسیر را از اولویت‌های مهم و یک ضرورت اساسی برای شرکت‌ها، مؤسسه و شعب حمل ونقل مسافر استان دانست.

وی افزود: هم اکنون بیش از 599 دستگاه انواع وسیله نقلیه عمومی برون شهری اعم از ناوگان اتوبوسی ویژه ، vip ، ناوگان سواری کرایه و مینی بوسی در بخش حمل و نقل مسافر فعالیت دارند و آماده ارائه خدمات به مسافران تابستانی در مقاصد مختلف درون و برون استانی هستند.

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی ادامه داد: استان‌های تهران، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی و کرمان بیشترین مقاصد سفر مسافرین از مبدأ استان خراسان جنوبی بوده است و در تابستان سال 97 بیشترین سفر انجام شده و مسافر جابجا شده مربوط به تیرماه با انجام ۱۰ هزار و ۱۱۶ سفر و جابجایی ۹۸ هزار و ۱۷۸ نفر مسافر بوده است.

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی یادآور شد: برای سهولت دسترسی مسافران به خدمات این بخش توافقنامه‌ای با انجمن صنفی کارفرمایی دفاتر پیشخوان دولت منعقد شده و این امکان برای مسافرین فراهم شده تا علاوه بر تأمین بلیت از طریق دفاتر فروش بلیت سطح شهر و وب سایت‌های فروش بلیت شرکت‌ها، از طریق دفاتر پیشخوان دولت در سطح شهرهای استان نیز بتوانند نسبت به خرید بلیت رفت و برگشت سفر اقدام کنند.

گرجی ادامه داد: کنترل و نظارت بر وضعیت پایانه‌های مسافری، مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی، مراکز مکانیزه معاینه فنی با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط در دستور کار تیم‌های نظارتی این اداره کل قرار دارد و تلاش خواهد شد تا با افزایش ارائه خدمات شرایط ارتقاء سطح خدمات به مسافرین از جمله رعایت مسائل ایمنی، بهداشتی، کاهش توقف‌ها در طول مسیر، شاهد رشد سفرهای بین شهری و افزایش جابجایی مسافر با ناوگان عمومی مسافری جاده‌ای باشیم.

وی به روش‌های نوین ارائه خدمات حمل و نقلی از جمله سفرهای کریدوری، ایجاد سکو و دفاتر مسافرتی در مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی اشاره کرد و افزود: تفاهم نامه‌ای فی ما بین انجمن‌های صنفی شرکت‌های مسافری و مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی استان منعقد شده که با اجرای موضوع شاهد ارائه خدمات در مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی به مسافرین بین راهی خواهیم بود.

معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی یادآور شد: سامانه گویای 141 و سامانه پیامکی 300056141 نیز آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات و نظرات مسافران در خصوص نحوه ارائه خدمات سفرهای تابستانه در خراسان جنوبی خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: