• پنجشنبه ۳۰ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 983-1486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کسب رتبه اول کشوري در نخستین دوره المپیاد شایستگی محور توسط دانش آموز بيرجندي

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: دانش آموز لیلا قیاسی فریز، هنرجوی هنرستان رسالت بیرجند، موفق به کسب رتبه اول کشور در نخستین دوره المپیاد شایستگی محور در رشته صنایع غذایی شد .

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی در بازدید از هنرستان کشاورزی بشرویه اظهار کرد: تولیدی کردن هنرستان‌های استان مهم ترین رویکرد آموزش و پرورش خراسان جنوبی در راستای تحقق شعار رونق تولید به شمار می‌رود.

وی بيان كرد: در حال حاضر     2 هنرستان کشاورزی در شهرستان‌های بشرویه و فردوس مشغول فعالیت هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به تحصیل 113 هنر جو در هنرستان کشاورزی شهرستان بشرویه تصریح کرد: این هنرستان با وسعت نزدیک 25 هکتار در تولید محصولات استراتژیک کشاورزی فعالیت می‌کند.

واقعي با بیان اینکه هم اکنون   12 هکتار از اراضی این هنرستان زیر کشت محصولات کشاورزی است، ادامه داد: در حال حاضر محصولاتی نظیر پسته، جو، زیره سبز، ذرت علوفه‌ای و هندوانه در این هنرستان کشت می‌شود.

وی از کاشت نهال پسته در این هنرستان برای اولین بار خبر داد و افزود: پیش بینی می‌شود نزدیک600 کیلو زیره سبز به ارزش بیش از     36 میلیون تومان از مزارع این هنرستان برداشت شود.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به پیش بینی برداشت شش تا هفت تن پنبه از مزارع پنبه این هنرستان، خاطرنشان کرد: همچنین پیش بینی می‌شود از مزارع جوی هنرستان کشاورزی بشرویه نیز شش تن جو برداشت شود.

واقعي با بیان اینکه یک حلقه چاه با دبی 5 لیتر در ثانیه وظیفه آبیاری   اراضی کشاورزی هنرستان بشرویه را برعهده دارد، اظهار کرد: کمبود نیروی انسانی، کمبود ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی، عدم وجود وسیله نقلیه مناسب براي حمل نهاده های کشاورزی و عدم برخورداری از یارانه نهاده‌های کشاورزی، از مهم ترین مشکلات این هنرستان به شمار می‌رود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: