• یکشنبه ۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-6114-5
  • خبرنگار : 205
  • منبع خبر : ----

برداشت بیش از 36 تن گندم از اراضی موقوفه شوکت آباد بیرجند/ درآمد 62 میلیون تومانی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: امسال 36 تن و ۳۵۰ کیلوگرم گندم از 10 هکتار از اراضی موقوفه شوکت‌آباد بیرجند برداشت شد که ۶۲ میلیون تومان درآمد داشت.

حجت‌الاسلام پرویز بخشی پور در گفت ‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: شش دانگ مزرعه و قنات شوکت آباد وقفی است و این موقوفه دو وقف نامه به نام محمد ابراهیم و امیراسماعیل شوکت‌الملک دارد که ۳۷ نیت در دل آن قرار گرفته است.

وی افزود: امسال 36 تن و ۳۵۰ کیلوگرم گندم از 10 هکتار از اراضی موقوفه شوکت‌آباد بیرجند برداشت شد که ۶۲ میلیون تومان درآمد داشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه این اراضی به روش آبیاری قطره‌ای آبیاری می ‌‌شوند، تصریح کرد: اکنون با همکاری جهاد کشاورزی، ۱۰۰ هکتار از اراضی در مجموعه شوکت آباد به شیوه نوین آبیاری می‌شود.

بخشی پور ادامه داد: میزان گندم برداشت شده از سال 96 که این اراضی مجهز به آبیاری تحت فشار بوده، سه برابر شده است.

وی با اشاره به اینکه دبی آب این قنات ۳۰ لیتر بر ثانیه برآورد می‌شود، اظهار کرد: درآمد موقوفه شوکت‌آباد صرف اجرای نیت واقف می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه برداشت گندم توسط کمباین انجام می‌شود، یادآور شد:  در مجموع سه نفر به صورت دائم در باغ وقفی و برای زراعت فعالیت دارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: