• سه شنبه ۱۱ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-7714-5
  • خبرنگار : 101
  • منبع خبر : ----

کارخانه فرآوری شیر شتر در نهبندان ایجاد می‌شود

  فرماندار نهبندان با بیان اینکه کارخانه شیر و خوارک دام چاهداشی شهرستان نهبندان ظرفیت فرآوری 6600 تن شیر را در سال دارد، گفت: مقرر شد با توجه به اینکه نهبندان قطب پرورش شتر در استان است، در این کارخانه خط فرآوری شیر شتر نیز ایجاد شود.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، مجید بیکی، امروز 11 تیر، در بازدید از کارخانه شیر و خوارک دام چاهداشی شهرستان نهبندان، اظهار کرد: ساختمان و سازه کارخانه شیر نهبندان ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با بهره برداری از آن تحول چشمگیری در فرآوری محصولات دامی منطقه ایجاد می‌شود.

وی افزود: تاکنون در زمینه احداث کارخانه شیر حدود سه میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و برای تکمیل این طرح و خرید تجهیزات به سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار دیگر نیاز است.

فرماندار نهبندان بیان کرد: پرداخت تسهیلات برای خرید تجهیزات کارخانه خواسته سرمایه گذار است که پیگیر پرداخت تسهیلات برای اتمام طرح هستیم.

بیکی با بیان اینکه این کارخانه ظرفیت فرآوری 6600 تن شیر را در سال دارد، گفت: مقرر شد با توجه به اینکه نهبندان قطب پرورش شتر در استان است، در این کارخانه خط فرآوری شیر شتر نیز ایجاد شود.

وی گفت: سال گذشته ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات با پیگیری استاندار خراسان جنوبی به این کارخانه اختصاص یافت که با پرداخت این تسهیلات کارخانه دوباره آغاز به کار کرده است.

فرماندار نهبندان اظهار کرد: ظرفیت این کارخانه سالانه تولید 7200 تن خوراک دام و طیور است که از این مقدار ۴۰ درصد خوراک دام و ۶۰ درصد خوراک طیور است.

بیکی یادآور شد: تامین کنسانتره دام شهرستان به عنوان قطب پروش دام سبک و سنگین، ایجاد اشتغال و تکمیل زنجیره تولید از اهداف راه اندازی این طرح بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: